Ako si vybrať praktickú a štýlovú zimnú obuv pre ženy?

Ako si vybrať praktickú a štýlovú zimnú obuv pre ženy?
Redakcia 17. januára 2024

Výber zimnej obuvi nie je jednoduchou záležitosťou. Buď nájdete topánky, ktoré sa vám páčia, no sú nepohodlné, alebo musíte spraviť kompromis a komfort zameniť za pekný dizajn. V móde kompromisy často nedopadnú dobre, a preto neriešte dilemy a rozhodnite sa pre jeden z nasledujúcich modelov zimnej dámskej obuvi. Tieto zimné topánky sú spojením momentálnych trendov a maximálneho pohodlia.

Vysoké či nízke? Tento strih topánok je v kurze

V prvom rade sa pri výbere zimnej obuvi pre dámy musíte rozhodnúť pre strih. Výber máte v tomto smere uľahčený v tom, že v súčasnosti sú v kurze členkové čižmičky i vysoké čižmy siahajúce po či nad kolená. Akému strihu dáte prednosť záleží od zvyšku vášho šatníka. V prípade, že v ňom prevládajú džínsy a úzke nohavice, jasnou voľbou je členkový strih. Pre ženy milujúce elegantný či sexi vzhľad s prevahou sukní a šiat v šatníku sú určené vysoké čižmy, najlepšie nad kolená.

A čo strih topánok do polovice lýtok? Aj tento strih je povolený, ale len u topánok typu snehule. V najväčších mrazoch oceníte vysoké izolačné vlastnosti týchto topánok a v spojení s pufovými bundami či kožuchmi vyzerajú snehule naozaj skvele. Na https://modivo.sk/c/damske-zimne-zateplene-topanky kúpite všetky spomínané strihy a modely dámskej zimnej obuvi v rôznych farbách.

Jednoduchý dizajn alebo bohaté zdobenie? Každá z vás si vyberie

Keď budete mať v rukách zimnú obuv v strihu, ktorý vám vyhovuje, začnite uvažovať nad tým, či hľadáte minimalistické, alebo zdobené topánky. V oboch prípadoch nespravíte krok vedľa, ale pri výraznom zdobení si musíte dávať pozor na zvyšok outfitu. Naopak jednoduché zimné čižmy bez výrazných prvkov si môžete obuť ku všetkému.

Medzi minimalistické patria topánky typu chelsea bez zapínania s elastickými lamelami na bokoch. Zelenú v jednoduchosti dostávajú aj čižmičky so zipsom v bočnej strane, ktorý je rovnakej farby ako zvyšok obuvi.

Ak hľadáte zimnú dámsku obuv so zdobením, in sú robustné zipsy, šnurovanie cez háčiky a tiež kožušinky okolo lemu topánky. Obuv s kožušinkou vyzerá dobre s vrstveným oblečením, napríklad v podobe trička s dlhým rukávom, na ktorý prehodíte kardigán a hrubú bundu. Využite ponuku kardigánov a vytvorte pekne vrstvený, zimný outfit. Keď sa oteplí, môžete kardigán využiť namiesto prechodnej bundičky.

Opätok, platforma či rovná podrážka? Rozhodnite sa pre komfort

Ani v zime sa nemusíte vzdať topánok na opätkoch. Vysoké čižmy si priam žiadajú, aby boli na vysokom opätku, keď si ich obujete ku kratšej sukni alebo ku kraťasom. V tomto prípade si však všimnite, ako je členený spodok podošvy. Drážky alebo zdrsnená štruktúra sú zárukou, že sa na klzkom chodníku nepošmyknete.

Na vysokých i nižších čižmách vyzerá dobre platforma. Hrubá podošva má veľa výhod. Prvou je pohodlie, keďže zimná obuv s platformou je pre chodidlá najkomfortnejšia. Druhou výhodou je izolácia topánok od studenej zeme. Na platforme sa vyrábajú členkové čižmičky, zateplené workery i tenisky s kožušinkou.

Dostávame sa k zimným topánkam na rovnej podošve, ktoré sú opäť veľmi pohodlné. Pri topánkach s nízkou podrážkou si dávajte pozor na to, aby bola vo vnútri topánky umiestnená teplá vložka či stielka s kožušinkou. Rovná podošva je super pri dlhšej chôdzi alebo pri aktivitách, kedy potrebujete byť v pohybe. Rovnú podošvu mávajú topánky typu ugg, členkové čižmy na šnúrky i vysoké čižmy.