Ako som sa stal Gumpom

Ako som sa stal Gumpom
Martin Výbošťok 9. januára 2019

„Aha! To je ten blázon,čo behá v zime v kraťasoch a krátkom tričku!“

Takto ma ľudia spoznávajú, keď ich v tomto období predbieham na turistických chodíkoch smerom na Štefánikovu chatu, Ďumbier a Chopok.

Ako som sa stal Gumpom

A ako sa to celé začalo? Beh je mojou vášňou a veľmi rád sa prekonávam. Preto som sa rozhodol dobehnúť na Chopok z pred môjho domova. Štartujem z Valaskej z časti Piesok. Je to približne 27 km tam a 27 km naspäť a verte, že som sa cítil  naozaj úžasne, keď som to prvýkrát dokázal.Samozrejme ma to stálo veľa úsilia, tréningu a prekonávania sa. Takto som si aj vyslúžil prezývku Gump.

Bol to bláznivý nápad, ale o čom by bol inak život?

Ak hľadáte inšpiráciu na bežečké trasy, neviem Vám nič lepšie v našom kraji odporučiť. Ďumbier je pre mňa ostrovom slobody a môže sa stať niečím podobných aj pre Vás. Nemusíte bežať ako ja.
Úplne postačí zabehnúť si jeden z týchto turistických chodníkov a nebudete ľutovať. Najprv pekne pomaly, po etapách.

Potom to už ide samo

A keď sa dostatočne vytrénujete, tak aj všetky naraz. Ja osobne ich odporúčam najmä kvôli tomu aká krásna zimná, ale aj letná príroda tam je. A keď aj práve nie ste úplne bežecký typ, tak sa choďte prejsť a pokochať sa krásami našeho Horehronia.

Text je súčasťou TVOJ BLOG, nieje obsahom redakcie Kam na Horehroní. V prípade potreby môžete autora kontaktovať prostredníctvom redakcie mailom na [email protected].