Ako štylizovať pánske poltopánky v outfitoch do práce?

Ako štylizovať pánske poltopánky v outfitoch do práce?
ersor 23. februára 2023

Poltopánky sú najuniverzálnejšou pánskou obuvou, ktorá môže mať skutočne veľa rozmerov – sú medzi nimi veľmi odlišné modely, ktoré po šikovnom zladení s každodennými štylizáciami vytvoria elegantný, no aj pohodlný outfit – ako teda štylizovať pánske poltopánky v outfitoch do práce?

Elegantné poltopánky z lícovej kože 

Sú to modely, ktoré sú najčastejšie v čiernej, tmavohnedej alebo námorníckej modrej – vyznačujú sa jednoduchým elegantným strihom a väčšinou majú šnúrky – takéto poltopánky noste k elegantným outfitom s oblekom, no pamätajte, že stojí za to ich zladiť aj k ostatným prvkom Vášho šatníka z hľadiska farby. Čierne poltopánky zladíte takmer ku každému obleku, tmavohnedé sa budú hodiť k tmavomodrým a grafitovým oblekom. 

Poltopánky z semišovej kože 

Pánske topánky z velúru alebo nubukovej kože sa budú skvele hodiť aj do práce, no len vtedy, keď v kancelárii nie je striktný dress code a Váš outfit môže byť o niečo ležérnejší. Vyhnite sa noseniu semišových poltopánok k elegantným tmavým oblekom – oveľa lepšie sa hodia k svetlejším sakám a napríklad chinos nohaviciam – tento typ poltopánok by ste mali nosiť aj na jar či jeseň. Samozrejme, nič nestojí v ceste výberu inej farby semišu, napríklad bordovej alebo tmavozelenej. 

Poltopánky loafers alebo mokasíny 

Loafers a mokasíny sú topánkami, ktorých najcharakteristickejším znakom je, že nemajú šnúrky – stačí si ich jednoducho obuť na nohu. Samozrejme, existujú určité rozdiely medzi mokasínami a loafers, ale vždy sú to topánky, ktoré budú fungovať predovšetkým v letných štylizáciách do kancelárie, kde nie je striktný dress code. Nazúvacie poltopánky vyzerajú skvele s nohavicami so zúženými nohavicami, napríklad chinos, no nielen – dajú sa štylizovať aj s nohavicami s klasickými rovnými nohavicami, vrátane tých z obleku. Pokiaľ ide o vrchnú časť, oplatí sa staviť 

na ležérne saká v pestrých farbách, ale aj roláky. Tie isté poltopánky Vám však zaručia maximálny komfort v práci, najmä v lete. 

Poltopánky so športovým charakterom 

Už dávno je jasné, že športová obuv sa dá nosiť aj do práce v kancelárii, no samozrejme za predpokladu, že tam neexistuje striktný dress code. Vďaka tomu to nie sú len kožené sneakersy, ale aj športové poltopánky, či dokonca trampky, ktoré je možné prispôsobiť ku každodenným outfitom do práce. Najlepšou voľbou budú vždy sneakersy čierne alebo napríklad s hnedými vsadkami, no tento typ topánok by ste nemali kombinovať s elegantnými oblekmi – skvele sa však budú hodiť napríklad k chinos nohaviciam, ležérnym sakám, polokošeliam či svetrom a, samozrejme, klasickým džínsom – do práce v kancelárii sa vyhnite farebnejšej športovej obuvi – najvhodnejšia bude tlmená čierna, hnedá alebo tmavomodrá. Poltopánky do práce v kancelárii na každé ročné obdobie nájdete na: https://wojas.sk/topanky-panske-poltopanky.