AKTUÁLNE Z BREZNIANSKEHO ĽADU

Redakcia 17. januára 2017

HOKEJOVÝ KLUB BREZNO

1. HOKEJOVÁ LIGA

14.01.2017 o 16:00 sa na zimnom štadióne v Ružomberku uskutočnil historicky prvý ZÁPAS HVIEZD 2. HL 2017. Proti sebe nastúpili tímy Západu a Východu. HK Brezno reprezentovali útočník Michael ŠMÁLIK a obranca Ján TOMAŠKA.

VÝCHOD – ZÁPAD 10:12 (3:2, 5:1, 2:9)

Góly: Fiala 3, Schellin 2, Findura, Hriško, Renčok, Tarageľ, Petro – Zemko 2, Rybárik 2, Oravec 2, Káčer, Hulák, Haring, Filip, Durdiak, Daniel. Pred 290 divákmi rozhodovali J. Konc – Tvrdoň, Orolin.

VÝCHOD: Petro, Fedor – Kobeľa, Javorka, Tomaška, Kiss, M. Slovák, Hriško, L. Zagrapan, Findura – Fiala, Šechný, Šmálik – Laškody, Schellin, Renčok – J. Slovák, Pavlovič, Czuba – Tarageľ, Klouda, St. Pavličko

ZÁPAD: Kičina, Vozár – Hulák, Filip, Sluka, Ščepko, Bačkor, Bátora, Poznik, E. Štefanka – Durdiak, Lezo, Peniaška – Haring, Daniel, Wesselényi – Rybárik, Zemko, T. Segíň – P. Oravec, Káčer, Kovalík.

HK Brezno reprezentovali útočník Michael ŠMÁLIK a obranca Ján TOMAŠKA.

1. LIGA DORAST sk. C – Východ

NEDEĽA  15.01. 2017 – Zimný štadión Považská Bystrica

MŠK PÚCHOV – HK BREZNO 7:1 (1:0, 3:0, 3:1)

Góly BR: 9 SZÖKE Štefan (19 MATZENAUER Alex, 71 KOVÁČIK Milan)

SOBOTA  14.01. 2017 – Zimný štadión Púchov

MŠK PÚCHOV – HK BREZNO 7:3 (1:1, 1:1, 5:1)

Góly BR: 71 KOVÁČIK Milan (19 MATZENAUER Alex, 56 ŠIMKO Jakub), 18 BELKO Matej (27 MIKOVÍNY Adam, 19 MATZENAUER Alex), 88 MAREK Filip (59 PILIAR Lukáš)

1. LIGA KADETI – Regionálna skupina Východ

NEDEĽA  15.01. 2017 – Aréna Brezno

HK BREZNO – MHC 46 BARDEJOV 7:2 (3:0, 2:2, 2:0)

Góly BR: 71 AUXT Benjamín, 27 ŠKORVÁNEK Šimon (16 MIHALY Oto, 56 ZUBÁK Adrián), 22 GÉRER Jakub (71 AUXT Benjamín, 77 ZEMKO Matúš), 71 AUXT Benjamín (22 GÉRER Jakub, 16 MIHALY Oto), 87 SCHVARZBACHER Erik, 71 AUXT Benjamín (77 ZEMKO Matúš, 8 KIRDAJ Kristián), 22 GÉRER Jakub (71 AUXT Benjamín)

Zápas posledného kola už nemohol nič zmeniť na konečnom postavení v tabuľke obidvoch tímov. Z tohoto dôvodu vznikol priestor na vyskúšanie nových možností tímu pred druhou časťou súťaže. Niektorí hráči sa s tým nevedeli stotožniť a detinsky si vynucovali vlastné predstavy. Nebyť týchto vnútorných nezhôd, mohli by sme vysloviť spokojnosť s výsledkom aj herným prejavom celého tímu.

Základnú časť sme nedokázali vyhrať kvôli dvom zaváhaniam so súpermi z dolnej časti tabuľky, kde sme stratili rozdielové tri body, postúpil tak Liptovský Mikuláš a v našej skupine ho nahradí posledný tím z Top 12, Prešov. Systém súťaže nám dáva ešte jednu šancu. Od nasledujúceho víkendu začneme od nuly ďalšiu, dvanásť zápasovú  časť, jej víťaz získa cennú vstupenku do skupiny Top 12 pre nasledujúcu sezónu v kategórii kadetov. Reálnu šancu máme, chceme sa preto o túto miestenku pobiť až do konca.

1. ŠHT – 1. LIGA STARŠÍ ŽIACI  – Regionálna skupina Stred

MŠK PÚCHOV – HK BREZNO 10:4 (5:1, 1:2, 4:1)

Góly BR: 91 BÁLINT Marek (56 ZUBÁK Adrián), 22 GÉRER Jakub (15 GOGA Jakub), 22 GÉRER Jakub (71 ZEMKO Matúš, 15 GOGA Jakub), 56 ZUBÁK Adrián

Z predošlého zápasu sme si nezobrali ponaučenie a znova sme sa museli pokúšať zmazať 5 gólové manko. V druhej a na začiatku tretej tretiny sme sa dokázali dotiahnuť na rozdiel dvoch gólov 6:4. Boli sme strelecky aktívnejším a lepším tímom na ľade. Z prílišnej snahy vyplynuli chyby v defenzíve a tri góly v našej sieti v závere zápasu, a tak nás nekoncentrovanosť z úvodu zápasu stála body v Púchove.

1. ŠHT – 1. LIGA STARŠÍ ŽIACI – Regionálna skupina Stred

MŠK PÚCHOV – HK BREZNO 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Góly BR: 88 TURŇA Oliver (52 BARTAKOVICS Alex René, 91 LUKAČOVIČ Hugo), 91 LUKAČOVIČ Hugo (88 TURŇA Oliver, 52 BARTAKOVICS Alex René), 88 TURŇA Oliver (52 BARTAKOVICS Alex René, 91 LUKAČOVIČ Hugo)

Siedmaci na rozdiel od ôsmakov vstúpili do zápasu veľmi aktívne, tvrdo pracovali v ofenzíve a veľmi zodpovedne v defenzíve. Hru sme v prvej a druhej tretine mali jasne pod kontrolou, boli sme lepším tímom. V tretej tretine prišiel vytúžený gól, ktorý znamenal poistenie víťazstva a priniesol potrebný pokoj na naše hokejky. Súpera z Púchova sa nám podarilo zdolať túto sezónu prvý krát, o to je výhra cennejšia.

1. ŠHT – 1. LIGA MLADŠÍ  ŽIACI – Regionálna skupina Stred

SOBOTA  14.01. 2017 – Aréna Brezno

HK BREZNO – MŠK PÚCHOV 0:12 (0:4, 0:6, 0:2)

V sobotu sme privítali v Aréne Brezno mladších žiakov z MŠK Púchov. Zápas začal náporom hostí, ktorému sme dokázali odolávať do ôsmej minúty, keď prišli dva rýchle góly v priebehu 15tich sekúnd. V štrnástej minúte súper opäť dva krát v rýchlom slede skóroval a navýśil svoj náskok (0:4). V druhej i tretej tretine pokračoval podobný scenár a skóre narástlo na 0:12. V zápase sme mali pár pekných hokejových zábleskov. Tóth, niekoľko krát pekne potiahol puk, Medveď i Škantár vynikal bojovnosťou, Švec neúnavne zastavoval Púchovské útoky a tiež podporoval našu ofenzívu. To však dnes nestačilo a Púchovčania si odniesli domov vysoké víťazstvo.

5. ŠHT –  1. LIGA MLADŠÍ  ŽIACI – Regionálna skupina Stred

HK BREZNO – MŠK PÚCHOV 3:8 (0:4, 2:2, 1:2)

Góly BR: 11 FAŠKOVÁ Eliška (65 PAUČÍK Milan), 15 BERČÍK Ivan (65 PAUČÍK Milan, 38 ĎURIŠ Patrik), 22 KVIETOK Jakub (28 PILIAR Samuel)

Úvod zápasu lepšie vyšiel hosťom, no naši hráči tomu výrazne pomohli svojim výkonom. Púchovčania nás prevýšili v nasadení, bojovnosti, korčuliarsky i strelecky. V prvej tretine sa nám podarilo ohroziť súperovho brankára len raz. (pomer striel 1:18) Vynikal najmä kapitán hostí Tomáš Pobežal, ktorí zaznamenal 3 góly, na jeden prihral a do šatní sa odchádzalo za stavu 0:4. V prestávke sme si  povedali, že každý musí zvýšiť snahu a chuť ešte niečo urobiť so zápasom.  Podarilo sa nám vyrovnať hru, zvýšili sme početnosť streľby, dôraz pred súperovou bránkou, z čoho pramenili šance  i góly v Púchovskej sieti. Za druhú a tretiu tretinu si naši mladí Rytieri zaslúžia pochvalu. Verím, že sa poučíme z dnešného prespatého úvodu a do ďalšieho stretnutia sa naštartujeme už od prvej sekundy.

4. ROČNÍK – PRÍPRAVKA –  Minihokej

NEDEĽA 15.01.2017 –  Zimný štadión R. Sobota – Prípravné dvojstretnutie

HKM RIMAVSKÁ SOBOTA – HK BREZNO 4:21 (1:10, 3:11)

Góly BR: Berčík (sam.), Berčík (Surový B.), Kováčik (Mydlo), Surový (Berčík), Kováčik (sam.), Berčík (sam.), Paučík (Ďuriš), Paučík (Ďuriš), Berčík (sam.), Pančík (Paučík), Berčík (sam.), Bíreš (Surový), Berčík (sam.), Kachnič (Stančík), Kachnič (Michalko), Kaniariková (Kaniarik), Kaniariková (sam.), Michalko (sam.),Michalko (sam.), Michalko (Kachnič), Budaj (Perichta)

Na prvom zápase bolo najmä v úvode jasne vidieť, že sme chvíľu nehrali a zápasová prax mierne chýbala. Aj hráči, ktorí nastupujú za starší ročník sa museli preorientovať na menšiu plochu, rýchlejšie reakcie a zmeny smeru. Ako náhle sme však strelili niekoľko  gólov, už sa hralo prakticky na jednu bránu. Hráči si mohli v tréningovom tempe vyskúšať realizáciu často aj zložitejších fintičiek.

HKM RIMAVSKÁ SOBOTA – HK BREZNO 3:21 (2:8, 0:13)

Góly BR: Kachnič (sam.), Kachnič (sam.), Kachnič (Michalko), Stančík (Kachnič), Stančík (Michalko), Budaj (Perichta), Kaniariková (Kaniarik), Kaniariková (Perichta), Kachnič (Stančík), Michalko (Kachnič), Michalko (Stančík), Budaj (Kuvik), Kuvik (Perichta), Stančík (Michalko), Berčík (Paučík), Paučík (Surový), Bíreš (Ďuriš), Kováčik (Mydlo), Pančík (Bíreš), Mydlo (Kováčik), Pančík (Kováčik)

Aj druhý zápas bol podobný, úvod bol vyrovnaný, no oba naše celky mali jasne navrch. Určili sme si teda cieľ streliť čo najviac gólov a dostať sa do hernej pohody. Množstvo hráčov potešilo výkonom a celý tím potešil najmä morálkou a disciplínou.  Dúfam,  že podobnú pohodu prenesieme aj do ďalších zápasov, či turnajov.

3. ROČNÍK – PREDPRÍPRAVKA –  Minihokej

NEDEĽA 08.01.2017 –  Aréna Brezno – Prípravný miniturnaj

HOKEJOVÝ TURNAJ SSZĽH

Druhý z recipročných turnajov sa konal v Brezne, tesne po sviatkoch. Účastníkmi turnaja boli domáci hráči HK Brezno, HKM Zvolen,  HC´07 Detva a HC´05 Banská Bystrica. Hralo sa systémom každý s každým dvakrát 15 minút.

HK BREZNO – HKM ZVOLEN 4:12 (2:5, 2:7)

Góly BR: Giertl (sam.), Surový A. (Štulajter), Jerguš (Seman), Krupčík (Škoda)

Prvý zápas ukázal akým spôsobom sme trénovali počas sviatkov. Jedine na pred-zápasový tréning sme sa zišli v poriadnom zložení. To sa podpísalo pod výkon v prvom zápase, aj keď treba jedným dychom dodať, že Zvolen sa vystužil o hráčov, s ktorými predtým proti nám nehral. Šlo o tretiakov, ktorí boli posunutí do vyššieho ročníka a následne, už za svoj tím nehrali, až do tohto turnaja. Naši hráči akoby boli mierne prekvapení, že Zvolen je zrazu tak silným súperom a venovali tomu možno viac  pozornosti ako hre samotnej. Zápas bol napriek tomu do troch tretín času vyrovnaný a ak by sa nám podarilo skórovať, mohli sme byť aj úspešní. No góly opäť nepadali ani najlepším kanonierom z nášho družstva. Ku koncu nám súper výraznejšie ušiel po sérii gólov, čím stanovil výsledok.

HK BREZNO – HC´07 DETVA 3:8 (2:2, 1:6)

Góly BR: Multán (Škoda, Kaniarik), Štulajter (Turňová, Surový A.), Štulajter (Turňová)

Detva má problémy s počtom hráčov a preto pricestovali so starším brankárom a hráčmi spojenými z troch tímov a to Detvy, Rimavskej Soboty a Lučenca. Napriek snahe o zloženie tímu sa im nepodarilo naplniť zväzom stanovený počet 18+2. Napriek tomu sme však zápasy odohrali a výsledky započítali do priebehu turnaja. Silný tím mal miernu výhodu, keď šesť hráčov nastupovalo proti deviatim našim korčuliarom na oboch stranách. V prípade, že šikovný hráč nastúpil proti menej skúsenému hráčovi, takmer ihneď skóroval. V prípade lepšej efektivity sme aj v tomto zápase mohli byť úspešní. No k inkasovaným gólom do našej sieti nepribúdali góly v opačnej bráne. Výkon, však bol omnoho lepší než v prvom zápase.

HK BREZNO – HC´05 BANSKÁ BYSTRICA 8:7 (3:4, 5:3)

Góly BR:  Fašková (sam.), Škoda (Multán), Kaniariková (Mundier), Multán (sam.), Surový A.(Kaniarik), Kaniarik (Turňová), Kaniarik (Surový A., Turňová), Kaniarik (Turňová)

Ako to už naznačoval vývoj turnaja, posledný zápas mal priniesť najlepší výkon. To sa aj stalo. Bystrica vzdorovala, po prvej časti viedla, no rozohratí hráči Brezna už nechceli ďalšiu trpkosť po prehratom zápase. Zlepšený pohyb ako aj strelecké prebudenie hráčov znamenalo víťazstvo v boji o 3. miesto.

Konečné poradie v turnaji 1. HC´07 Detva, 2. HKM Zvolen 3. HK BREZNO 4. HC´05 B. Bystrica

Turnaj sme tak ukončili ziskom medaily, čo nám náladu určite zlepšilo, no pri lepšej dochádzke na tréningy s,e mohli smerovať aj na vyššie miesta v konečnom poradí. Tretí ročník je práve určený na učenie sa detí k prístupu ku tréningovému procesu, zodpovednosti a systematickosti. V deťoch je istý potenciál, ktorý však bez spomenutých vecí nemôžeme patrične rozvinúť. Ďakujeme všetkým ľuďom, ktorí boli ochotný sa podieľať na organizácii turnaja.

Reporty: Peter Šulej