Breznianska skalka

Breznianska skalka
Ivona Jančová 2. mája 2020

Žiješ v Brezne ? Stále hovoríš, že v Brezne zdochol pes a nedá sa tu nič robiť? Tak sa obuj a poď so mnou na Brezniansku skalku. Dúfam, že vieš, kde je starý cintorín v Brezne, pretože tadiaľ vedie naša cesta. Popri starom cintoríne, vyjdeš hore a odbočíš doprava.

 

Za vodárňou na obrázku nezabudni zahnúť tentokrát doľava a naskytne sa ti takýto krásny výhľad.

Vyjdeš na lúku, kde budeš mať výhľady na celé Brezno a pravdepodobne sa ti budú po ľavici pásť aj kravy.

Všade naokolo je krásna príroda a stačí sa len obzerať a mať oči otvorené. A vychutnávať.

Keď si sa dostal na lúku, nikde neodbočuj a poď len rovno. Prídeš k takémuto lesu. Neboj sa a vojdi.

Len chvíľku pôjdeš lesom keď bude treba odbočiť. Tentokrát si vyber ľavú stranu. Tu je dosť viditeľná cesta, takže sa drž len na nej a pokračuj. Väčšinou pôjdeš celou cestou lesom.

Prídeš k posedu, kde sa dá opekať a oddýchnuť si. Tu tvoja cesta nekončí a poď doprava hore kopcom.

Stále pôjdeš lesom a budú ťa tu čakať tri mierne kopčeky. Keď tieto prekonáš budeš už skoro hore – na Breznianskej skalke.

Toto je posledné miesto, kde sa budeš musieť rozhodnúť, či doprava alebo doľava. Ak chceš ísť na Brezniansku skalku, zvoľ možnosť doľava. A toto je tvoja posledná víťazná rovinka s takýmito výhľadmi.

Pri tomto posede je označenie Breznianska skalka. Tu si môžeš vychutnať krásne výhľady na naše milované Brezno a tiež z tadiaľto vedú rôzne cesty napríklad aj na Mýto na Dedečkovu chatu. Tak príď sa pokochať aj ty.

Text je súčasťou TVOJ BLOG, nieje obsahom redakcie Kam na Horehroní. V prípade potreby môžete autora kontaktovať prostredníctvom redakcie mailom na [email protected].