ČUČORIEDKOVÝ RAJ #naHorehroni

ČUČORIEDKOVÝ RAJ #naHorehroni
Redakcia 10. júna 2022

Domáca bublanina s čučoriedkami, kysnutý koláč s čučoriedkami a posýpkou, čučoriedkový lekvár, čučoriedky ako zdravá desiata či olovrant…

Ovocie, ktoré je nielen obľúbenou maškrtou, ale ponúka aj mnoho zdravotných benefitov pre naše telo. O to vzácnejšie, keď je z domácej záhrady a pestované s láskou.

#naHorehroni je miesto, kde s láskou čučoriedky pestujú nielen pre seba, ale doslova pre všetkých. Teda všetkých, ktorým sa ujde.

…Čučoriedkový raj #naHorehroni

Miesto s jedinečným príbehom spojené s poctivou prácou a rodinnou atmosférou. Domov čučoriedky chocholíkatej, ktorá si ako superpotravina získala srdcia a hlavne chuťové poháriky mnohých z nás. Niet sa čo čudovať keďže v Čučoriedkove si plnia poslanie a prinášajú na trh domáce, ručne zbierané čučoriedky, ktoré pestujú ekologickým spôsobom, čo sa odzrkadľuje na ich výbornej chuti a kvalite.

Bobuľky z rodinnej ovocnej záhradky z Chamarovej cestujú po celom Slovensku. Svojou 100%-nou chuťou si získali množstvo odberateľov a počas sezóny je o ne doslova „bitka“. Môžeme potvrdiť, u nás v redakcii sa po nich len tak „zapráši“.

Nieje to len o čučoriedkach…

…keď sa v čučoriedkove nezbiera, stáča sa med. Poctivý, domáci bioprodukt.

Tradícia včelárstva v Čučoriedkove sa už prenáša z generácie na generáciu. Ako sami píšu „včelárenie nie je med lízať“ a mnohí z nás si ani nevedia predstaviť, koľko práce sa schováva za jedným pohárikom medu.

V tomto prípade sa ale oplatí ochutnať. Kvalita si robí reklamu sama a inak to nie je ani v tomto prípade.

„Hit je zdravo žiť“ a produkty z Čučoriedkova svojimi benefitmi prispievajú k tomu, aby sme do našich tiel vkladali len tie najlepšie a najkvalitnejšie potraviny.

Viete aké benefity prináša Čučoriedka choholíkatá ?

  • svojím najvyšším podielom antioxidantov ako kyselina elagová, ktorá má protirakovinové účinky zaradená medzi jednotku medzi potravinami,
  • má vysoký podiel vitamínu C, ochrana srdca pred infarktom, protizápalové účinky,
  • obsahujú veľké množstvo vitamínov  najmä skupiny B a minerálne látky (železo, fosfor, horčík, vápnik),
  • plody kanadských čučoriedok sú zdrojom vitamínu A, B a C, ktorý posilňuje imunitu a pôsobí ako prevencia a liek proti nachladeniu a infekčným ochoreniam,
  • podporujú zdravý rast detí a zlepšujú priebeh chorôb staroby,
  • znižujú hladinu cholesterolu v krvi,
  • upravujú peristaltiku  čriev a pôsobia baktericídne na nežiaducu črevnú mikroflóru,
  • pôsobia prečisťujúco a zlepšujú celkový metabolizmus organizmu.

Teraz už len počkať, kým začnú dozrievať a začne zber !

Objednajte si svoje bobuľky zdravia priamo z Čučoriedkova alebo si ich príďte sami nazbierať. Spojíte tak príjemné s užitočným a užijete si čarovnú atmosféru tohto miesta.

Nezabudni navštíviť web s môžnosťou objednávky www.cucoriedkovo.sk

No a keď už budete mať doma čučoriedky, môžete ich dať do procesu ! My ich najčastejšie používame pri pečení. Nadýchaná bublanina je neodmysliteľnou súčasťou leta. Prikladáme odkaz na recept.

RECEPTY STARÝCH MATERÍ – ČUČORIEDKOVÁ BUBLANINA

Tento blog bol ale „sladký“. Dajte nám vedieť, ak zavítate do ČUČORIEDKOVA alebo budete piecť. Budeme radi, ak sa stane tento článok pre vás inšpiráciou.

Vaše KAMKO.

Sleduj nás aj na sociálnych sieťach:
IG: @kamnahorehroni
FB: Kam na Horehroní