FakeFolk: Vážme si ľudí, ktorí tvoria na Horehroní a inšpirujú

FakeFolk: Vážme si ľudí, ktorí tvoria na Horehroní a inšpirujú
Redakcia 8. januára 2019

V reportážach s Kam na Horehroní vám postupne predstavíme viacerých umelcov z nášho nádherného kraja. Niektorí sú známi, niektorí menej, ale hodnota ktorú vytvárajú určite stojí za povšimnutie.

FAKE FOLK

Za dizajnovou značkou FakeFolk stojí síce Miška Giertlová, ale ako sama vraví jej existenciu vytvárajú hlavne ľudia, ktorí dennodenne pomáhajú formovať cestu už od začiatku. Miška so svojím tímom, v ktorom hrá hlavnú rolu mamina Erika Giertlová, ktorá dáva modelom konečnú podobu, búra bariéry a tvrdí, že výšivka už dávno nepatrí len na dečky starých mám. Svojou krásnou tvorbou, citom pre detail a jedinečným dizajnom dobíja nielen srdcia folkloristov.

Pod značkou FakeFolk bolo vytvorených celkovo 9 kolekcií, ktoré sa vždy beznádejne vypredajú. Miška patrí rozhodne medzi umelcov dnešnej doby, ktorí si ctia naše tradičné hodnoty a dokážu ich spájať s modernou dobou. Od vzniku FakeFolku cez jednotlivé kolekcie, plány a vízie, spomínanie na to náročné aj krásne vás prevedieme v reportáži s Miškou Giertlovou.