FakeFolk: Vážme si ľudí, ktorí tvoria na Horehroní a inšpirujú

FakeFolk: Vážme si ľudí, ktorí tvoria na Horehroní a inšpirujú
Redakcia 8. januára 2019

V reportážach s Kam na Horehroní vám postupne predstavíme viacerých umelcov z nášho nádherného kraja. Niektorí sú známi, niektorí menej, ale hodnota ktorú vytvárajú určite stojí za povšimnutie.

FAKE FOLK

Za dizajnovou značkou FakeFolk stojí síce Miška Giertlová, ale ako sama vraví jej existenciu vytvárajú hlavne ľudia, ktorí dennodenne pomáhajú formovať cestu už od začiatku. Miška so svojím tímom, v ktorom hrá hlavnú rolu mamina Erika Giertlová, ktorá dáva modelom konečnú podobu, búra bariéry a tvrdí, že výšivka už dávno nepatrí len na dečky starých mám. Svojou krásnou tvorbou, citom pre detail a jedinečným dizajnom dobíja nielen srdcia folkloristov.

Pod značkou FakeFolk bolo vytvorených celkovo 9 kolekcií, ktoré sa vždy beznádejne vypredajú. Miška patrí rozhodne medzi umelcov dnešnej doby, ktorí si ctia naše tradičné hodnoty a dokážu ich spájať s modernou dobou. Od vzniku FakeFolku cez jednotlivé kolekcie, plány a vízie, spomínanie na to náročné aj krásne vás prevedieme v reportáži s Miškou Giertlovou.

 

Ďalšie články

Margetka, príbeh spod Kráľovej hole
Horehronskí umelci

Margetka, príbeh spod Kráľovej hole

V reportážach s Kam na Horehroní vám postupne predstavíme viacerých umelcov z nášho nádherného kraja. Niektorí sú známi, niektorí menej, ale hodnota, ktorú vytvárajú určite stojí za povšimnutie. MARGETKA – Úžitková autorská tvorba Priamo v lone kráľovohoľskej prírody sa ukrýva nenápadný ateliér Dominiky Margetovej – Margetky. Dizajn Margetka – „Príbeh spod Kráľovej hole“ je inšpirovaný […]

Číťat viac
František Lipták: Zachraňujem Horehron tým, že mu dávam niečo čo stráca
Horehronskí umelci

František Lipták: Zachraňujem Horehron tým, že mu dávam niečo čo stráca

V reportážach s Kam na Horehroní vám postupne predstavíme viacerých umelcov z nášho nádherného kraja. Niektorí sú známi, niektorí menej, ale hodnota, ktorú vytvárajú určite stojí za povšimnutie. František Lipták Menej známy horehronský remeselník, ktorému pod rukami vyrastajú umelecké skvosty si rozhodne vyslúžil našu pozornosť. Svoju lásku k folklóru získal od svojej starej mamy, ktorú rád […]

Číťat viac