Folkové Vianoce 2020 – charitatívna zbierka

Folkové Vianoce 2020 – charitatívna zbierka
Redakcia 18. decembra 2020

V dňoch 21. decembra sa v Brezne uskutoční  14. ročník predvianočného festivalu Folkové Vianoce. Program festivalu bude prebiehať v priestoroch zrenovovanej historickej budovy židovskej synagógy. Podujatie bude vysielané naživo na FB stránke https://www.facebook.com/folkove.vianoce a na Youtube kanály https://www.youtube.com/channel/UC6p8K4-RsF4hnsIowboWqHw . Livestream je dostupný zadarmo, diváci však môžu dobrovoľným príspevkom podporiť rovno dve deti, Kamilku Stančokovú a Lukáša Benka,  trpiace detskou mozgovou obrnou na čísle účtu: SK72 1111 0000 0067 9917 2010. Prípadne môžu vyplniť formulár https://forms.gle/rWdBv94BsYymA88S8  podľa výšky príspevku darcom pošleme, buď rúško, alebo čiapku s logom Folkových Vianoc.

Folkové Vianoce začali svoju históriu ako malý festival folkovej hudby v roku 2006 v komorných priestoroch MsKS v Brezne. Keďže sa hneď prvý ročník tešil pozitívnym ohlasom, organizačný tím sa rozhodol presunúť miesto konania do rozmernejších priestorov Bombura klubu, kde úspešne pokračoval až po deviaty ročník. Čoraz väčší záujem a rozširovanie sa stálej diváckej základne – na čom nemalú zásluhu má aj pravidelná účasť zástupcov z rodiny Geišbergovcov – doviedlo organizačný tím k rozšíreniam o viaceré umelecké vystúpenia, expozície, či workshopy, ako aj k presunutiu hlavnej časti programu do nezávislých, pokojnejších, no rozmernejších a atmosféry plných priestorov zrekonštruovanej breznianskej synagógy.

Hlavnú náplň tohtoročného programu budú večerné hudobné vystúpenia. Ako prvá v poradí sa predstaví Katka Koščová, po nej pesničkár Tomáš Pohorelec. Večerný program zavŕši poeticko-hudobné pásmo s názvom Korene v podaní Táni Pauhofovovej a Martina Geišberga.

Veríme, že livestream bude pozerať aspoň toľko divákov, koľko ich zvykne chodiť na toto atmosférou plné podujatie. Organizátor Folkových Vianoc Mgr. art. Matej Struhár