Horehronka Katarína Máliková, trojnásobná držiteľka „Radiohlavy“ 2016, vystúpi v Bombure. Tam nesmiete chýbať!

Horehronka Katarína Máliková, trojnásobná držiteľka „Radiohlavy“ 2016, vystúpi v Bombure. Tam nesmiete chýbať!
Redakcia 27. marca 2017

Pri odovzdávaní cien Radio_Head Awards 2016 sa stala Katarína Máliková najúspešnejšou hudobníčkou večera. K soške za debut roka pribudla soška v kategórii world music/folka do tretice to bola cena kritikov. Rodáčka z Horehronia sa aj so svojím ansáblom predstaví v Bombure, a že sa bude na čo pozerať a bude čo počúvať vás presviedčať asi nemusíme. Nezabudnite už v sobotu 1.4.2017!!!

O Katke

Katarína Máliková (1990) pochádza z Polomky na Horehroní. Mladá a ambiciózna skladateľka – producentka načrela do pesničkárskych vôd a loví v nej svoje poklady. Rolu speváčky a klaviristky strieda s tvorením originálnych skladieb a aranžmánov ľudových piesní. Žáner, ktorý tvorí, sa pohybuje na hrane artpopových kompozícií s nádychom baroque minimal a novej world music. Stavia na základoch klasického remesla, ktoré nadobudla počas štúdia hudobnej kompozície a hry na klavíri. Jej tvorba môže miestami znieť scénicky, alebo filmovo. Pestrými hlasovými polohami a kódom tradície v každej piesni sa hlási ku slovanským koreňom.

Jej ansábel tvoria profesionálni hudobníci: flautistka Katarína Turčinová, huslista Andrej Turčin, klaviristka Klaudia Kosmeľová, akordeonista Ondrej Druga a najnovšie aj huslistka Žaneta Mariňáková a kontrabasista Janko Tomek.

Debutové CD Kataríny Málikovej a jej ansámblu, s tajomným názvom PUSTVOPOL, vyšlo 7.11.2016 vo vydavateľstve Slnko Records.

 

Text: KNH a FB page – Katarína Máliková

Foto: FB page – Katarína Máliková