Jedinečná prehliadka v Brezne už onedlho. Najväčší zvon aj úchvatný výhľad.

Jedinečná prehliadka v Brezne už onedlho. Najväčší zvon aj úchvatný výhľad.
Redakcia 3. septembra 2020

Vedeli ste, že najväčší zvon spomedzi zvonov v evanjelických kostoloch sa nachádza v Brezne? Tento jedinečný zvon je zároveň 12. najväčším zvonom na Slovensku. Teraz máte jedinečnú šancu vidieť ho, nazrieť do úchvatnej zvonice evanjelického kostola a vidieť na vlastné oči, čo ukrýva vo svojich útrobách. Vychutnajte si komentovanú prehliadku veže evanjelického kostola.

Spoločnosť najväčšiemu zvonu robia 3 menšie zvony, ktoré boli odliate v roku 1923 počas prvej svetovej vojny. K samotnej prehliadke zvonov a veže sa pridruží aj zaujímavý výklad a samozrejme ako bonus nádherné výhľady na mesto Brezno z miesta, na ktoré sa len tak ľahko nedostanete.

Dobrovoľné vstupné za prehliadku bude použité na rekonštrukciu zvonov, ktoré ju potrebujú.

„Aby naše zvony zvonili opäť všetky štyri a aby sme si ich zvuk mohli naplno vychutnať (a aj ich nový vizuál, keď budú i naďalej prichádzať turisti 😉 ). Tešíme sa na Vašu návštevu,“prezradil pán farár Radim Pačmár.

Vstup do veže sa uskutoční každú polhodinu. Prvý vstup bude o 13:00 a posledný 17:30. Veľkosť jednej skupiny bude obmedzený na 15 ľudí.

Na prehliadku je potrebné sa nahlásiť na mailovú adresu [email protected] alebo napísať správu na FB skupinu ECAV Brezno 
( do správy treba uviesť mená záujemcov a čas, kedy by ste mali záujem o prehliadku)

Poznámka k prehliadke: Vstupom do zvonice súhlasíte s tým, že do veže vstupujete na vlastné riziko a zodpovednosť a bez nároku na odškodnenie v prípade úrazu, či  inej ťažkosti.

Evanjelický kostol v Brezne slúži aj na rôzne kultúrne podujatia akými sú napríklad koncerty. Už v stredu 9.9.2020 si v ňom môžete  vychutnať nezameniteľný spev charizmatickej speváčky Kataríny Koščovej  za doprovodu klavíra a gitary.

Viac info o koncerte: Katarína Koščová – Hranica dažďa

(autori fotografií: Matej Lelovský, A. Vician)