Kde hľadať módne novinky na leto 2022?

Kde hľadať módne novinky na leto 2022?
ersor 22. mája 2022

Teplé počasie sa nezadržateľne blíži a príprava letného šatníka je pravdepodobne polovica zábavy celého leta. Či už budete cestovať na pláž alebo plánujete mať na streche veľký večierok (alebo dva), pravdepodobne existuje trend leta 2022 pre všetky vaše zábavné plány na teplé počasie.

Kde hľadať módne novinky na leto 2022?

Teplé počasie sa nezadržateľne blíži a príprava letného šatníka je pravdepodobne polovica zábavy celého leta. Či už budete cestovať na pláž alebo plánujete mať na streche veľký večierok (alebo dva), pravdepodobne existuje trend leta 2022 pre všetky vaše zábavné plány na teplé počasie. Ľahké látky, decentne opálená pokožka a zábavné farebné kombinácie sú len niektoré príklady, z ktorých omdlievame. Prečítajte si typy od CCC fashion blog na oblečenie, ktoré vám pomôže vyťažiť maximum z vášho krátkeho (ale tak sladkého) leta.

Mikro šialenstvo je hitom roku 2022

Už je to nejaký čas, čo o tomto hlavnom trende určite čítate, či už na CCC fashion blogu, alebo na iných fashion blogoch. V posledných sezónach sme mali stvárnenie spodnej bielizne ako vrchnej bielizne, pričom podivný pár striptérskych podpätkov pôsobil nevyžiadane. Ale po horúcom lete, počas ktorého mladí ľudia zahodili svoju neistotu za hlavu, prijali odvážnu žilu pozitívnej nálady, ktorá sa predtým zdala ako dobre propagovaná marketingová akcia sa v našich uliciach čoraz viac vyskytujú naozaj mini mikro kúsky oblečenia.

Práve keď ste si mysleli, že spodné lemy už nemôžu ísť vyššie, prišla Miuccia Prada s prehliadkou Miu Miu, vďaka ktorej ste si chceli vziať krajčírske nožnice ku každej sukni, ktorú vlastníte. Mini Miu Miu, ktoré sa nosia nízko na bokoch a sú zostrihané na pásik, ktorý letmo zakrýva spodnú bielizeň (pre všetkých čitateľov, ktorí nevedia o čo ide) sú veľmi elegantné. Tento trend však prišiel od viacerých módnych ikon, ako: Dolce & Gabbana, Versace, Bottega Veneta, Chanel a dokonca aj v Emporio Armani. A ak si niekto trúfne odsúdiť dĺžku? Stačí odpovedať Miucciiným ikonickým komentárom po predstavení: „Divné už nie je divné.“

Žiarivé farby pre ešte žiarivejší efekt 

Ak sa na mini kúsky predsa len necítite, využite ďalší z typov CCC fashion blogu a rozžiarte svoj deň žltým odtieňom zlepšujúcim náladu. Môžete ísť do priliehavých šiatch alebo siahnite po monochromatickom vzhľade a lá Jil Sanderov top s gombíkmi a nohavicami. Ak úplná sýtosť nie je vašou silnou stránkou, použite výraznú farbu ako východiskový bod. Je to perfektný začiatok pre kombináciu s mierne tlmenými tónami, ako sú zemité a pastelové farby, ako je napríklad orgován.

Nestarnúca koža od známych návrhárov 

Koľko rokov ubehlo odvtedy, čo ste videli naozaj dobrú motorkársku bundu? Pripútajte sa, je späť. V Acne Studios, Supriya Lele a Miu Miu mala motorkárka vyslovene náladu z 90. rokov, ktorá mala podobu motocyklového štíhleho strihu bez chlopní s jediným remienkom na krku a ošúchanou povrchovou úpravou. Na Balenciaga a Prada prišiel s viac oversized strihom s viacerými zipsami. A u Alexandra McQueena, Simone Rocha a Richarda Quinna to začalo byť trochu čudné: koža bola zmiešaná s džínsovinou, ostré chlopne mali ženské nafúknuté ramená, inak to celé bolo zadusené cvočkami. Bez ohľadu na to, ktorá iterácia sa vám zapáči, táto spona Kate-Moss mimo službu bude dominovať.

Oblek v lete?

Od ťažkej kože sa presunieme k niečomu ľahšiemu. Čo tak sofistikovanosť bez akéhokoľvek dusna? Áno, celú cestu. Vďaka svetlejším farbám a variantom látok vás množstvo oblekov v letnej sezóne nebude zaťažovať. Ak oblek od hlavy až po päty nie je váš štýl, rozdeľte vzhľad elegantnými časťami, ako je biele sako a džínsy alebo krémové nohavice s priedušným tričkom.

Šialené výrezy či bodky pre odľahčenie

Na pristávacích dráhach nie sú výrezy nič nové. Pre leto 22 bol tento trend ešte zosilnený. Pokožka je úplne in, od roztomilých vystrihnutých šiat vo Valentino až po pútavé šaty vo Versace. A ak to navyše skombinujete s bodkami, nemôžeme poprieť zábavu, ktorú prináša výrazná bodkovaná potlač. Vyskúšajte bodkovaný top vykúkajúci pod sakom, alebo vsaďte na totálny look v celoplošných bodkovaných šatách.