Apartmán u Šárky

Apartmán u Šárky je súčasťou rodinného domu so samostatným vchodom pre hostí. Pozemok s domom sa nachádza na konci obce, v bezprostrednej blízkosti borovicového lesa, v miernom svahu, s prekrásnym výhľadom do doliny. V areáli záhrady je pre hostí voľne dostupné ohnisko s prístreškom, pieskovisko pre deti a letné sedenie pri dome. Súkromie hostí je zaručené. Možnosť využitia suchej sauny v objekte. Vysokorýchlostný internet pre hostí majitelia poskytujú zadarmo bez obmedzeného sťahovania dát.

Rozloha apartmánu je 120 m2. Jedná sa o veľkú obývaciu miestnosť spojenú s kuchyňou a dve podkrovné izby s balkónom, samostatnou kúpeľňou so sprchovým kútom, pračkou a dvomi WC.

Apartmán je vybavený kompletne ako samostatný byt. V jednej izbe – spálni, sú manželské postele a jedna poschodová palanda – celkom 4 osoby + menšia sedacia súprava, ktorú je možné využiť ako prístelku pre dve osoby. V druhej izbe – spálni, je taktiež manželská posteľ a dve samostatné postele V kuchyni sa nachádza servis pre 10 osôb, s kompletnou výbavou, mikrovlnnou rúrou, elektrickým sporákom na varenie s rúrou a chladničkou. Celkový príjemný dojem dokresľuje štýlový kozub, nechýba farebný televízor so satelitným príjmom, DVD prehrávač a HI-FI veža. Vykurovanie podlahové, celoročne teplá voda.

Aktivity

Lyžiarske možnosti – 8 km od Valaskej sa nachádza špičkovo vybavené stredisko TÁLE so zasnežovaním a večerným lyžovaním, s kapacitou 2000 osôb za hodinu a 4 vlekmi, o 8 kilometrov ďalej sa nachádza známe stredisko Chopok s kabínovou lanovkou a vlekmi s možnosťou lyžovania pre náročných lyžiarov a pri dobrých snehových podmienkach až do mája. Na opačnej strane je veľmi príjemný vlek za veľmi nízke ceny a minimálne čakacie doby v obci Čierny Balog, čo je od Valaskej 10 km. Nie je možné zabudnúť na ďalšie špičkové stredisko s kompletnou infraštruktúrou Mýto po Ďumbierom – 8 km z Valaskej. Vymenovať všetky lyžiarske strediská nie je možné, ale je ich zhruba do 20. Pre milovníkov bežeckého lyžovania sú k dispozícii upravené bežecké trate v areáli svetového pohára v bitalone v Osrblí, 10 km od Valaskej.

V rámci letnej turistiky je možné absolvovať vysokohorské túry po hrebeni Nízkych Tatier, či po Muránskej planine alebo Veporskej planine. V blízkosti sa nachádza známa Dobšinská ľadová jaskyňa v tesnej blízkosti Valaskej – 8 km – krasová jaskyňa Bystrá. Atrakcia predovšetkým pre deti – Čiernohorská železnička v Čiernom Balogu s nefalšovaným zbojníckym prepadom a unikátny lesný skanzen. V bezprostrednej blízkosti ubytovania je možnosť horskej cykloturistiky.

Možnosti kúpania: Podbrezová – vyhrievaný bazén, Tále – prírodný bazén, Brezno – krytá plaváreň.

Na Táľoch 18 jamkové golfové ihrisko – 8 km.

Podľa individuálnych požiadaviek možnosť celotelovej masáže školeným masérom priamo v apartmáne.