Bežecké trate Telgárt

Areál lyžiarskeho strediska SKI Telgárt sa nachádza na hranici troch národných parkov. Z tejto lokality sa vám naskytne pohľad na Kráľovu hoľu, vrchy Muránskej planiny či Slovenského raja. Milovníci zimných športov si na tomto mieste prídu na svoje. Okrem lyžiarskych zjazdoviek v stredisku sú pravidelne upravované aj bežkárske trate v okolí. Počas bežkovania môžete obdivovať architektonické pamiatky – železničné stavby Telgártsky a Chmarošský viadukt či majestátne vrcholy dominujúce okolitej prírode.

Na úpravu bežkárskych tratí môžete prispieť dobrovoľným príspevkom priamo cez QR kód, ktorý sa nachádza na tabuli pri vstupe na trať. Priamo v lyžiarskom stredisku sa nachádza reštaurácia Koliba pod Kráľovou hoľou. Dobrú kávu a koláč si môžete vychutnať v unikátnej kaviarni Depo Café.

Parkovanie pre návštevníkov lyžiarskeho strediska a bežeckých tratí je bezplatné a nachádza sa priamo v areáli strediska. Pri prechodoch cez cestu k trase pod Chmarošským viaduktom si treba dať zvýšený pozor na autá, nakoľko v lokalite nie je znížená rýchlosť.


Bežkárska trať v lyžiarskom stredisku SKI Telgárt

  • dĺžka trate: 1 km
  • výškové metre: 18
  • technika: klasický / korčuliarsky štýl
  • ľahká náročnosť
  • štart trasy: Telgárt