Čiernohronská železnica

Jazda v drevených vagónikoch historickej lesnej železničky nádherným vidieckym prostredím a očarujúcou prírodou, sprevádzaná pískaním lokomotívy umožňuje vrátiť sa v čase tam, kde sa kedysi zvážalo drevo.

Čiernohronská železnica premáva v roku 2022 pravidelne na troch trasách. Všetky vlaky začínajú a končia v Čiernom Balogu – východiskovej stanici ČHŽ. Na jednotlivých trasách vás vlaky odvezú na miesta úzko späté s históriou ČHŽ.

Štvrtá trasa Šánske – Chvatimech je z dôvodu už značného opotrebenia trate a vykonávania jej opráv mimo pravidelnej prevádzky. Trať je zjazdná pre cyklodreziny, ktoré si môžete objednať vopred cez rezervačný systém na www.cyklo.horehronie.sk. 
Premávajú tu len pracovné a mimoriadne vlaky za osobitný tarif.

Cestovné v pravidelných vlakoch Čiernohronskej železnice sa odvíja od počtu prejdených trás.

ZELENOU TRASOU DO VYDROVSKEJ DOLINY A LESNÍCKEHO SKANZENU (4 KM)

Historickým vláčikom sa najskôr preveziete jednou z najkrajších a najčistejších dolín Slovenska, celým Lesníckym skanzenom. Ľubovoľne môžete prerušiť cestu, prejsť si chodníky Lesníckeho skanzenu a ktorýmkoľvek nasledujúcim vláčikom pokračovať ďalej, alebo sa vrátiť späť. Cestovný lístok je neprenosný, ale platí celý deň. Premávajú tu vlaky s motorovými rušňami a súpravou otvorených výletných vozňov. Kočík, vozík, pes alebo bicykel nie sú problémom.

Hlavná sezóna: 1. 7. – 4. 9. 2022 / premáva denne

Vedľajšia sezóna/ JAR: 16. 4. – 30. 6. 2022 / premáva denne pri zaplatení min. 3 celých vstupeniek

Vedľajšia sezóna/ JESEŇ: 5. 9.  – 1. 10. 2022 / premáva denne pri zaplatení min. 3 celých vstupeniek

MODROU TRASOU CEZ FUTBALOVÉ IHRISKO NA DOBROČ (4 KM)

Svetovou raritou tejto trasy je jazda vlaku pomedzi tribúnu a futbalové ihrisko. Na konci trasy je 10-minútová prestávka a detské ihriská. Kočík, vozík, pes alebo bicykel nie sú problémom. Na tejto trase počas hlavnej sezóny premávajú parné lokomotívy v stredu, vo štvrtok, v piatok a v sobotu. 

Hlavná sezóna: 1. 7. – 4. 9. 2022 / premáva denne
Vedľajšia sezóna/ JAR: 16. 4. –  30. 6. 2022 / premáva len v soboty
Vedľajšia sezóna/ JESEŇ: 5. 9. –  1. 10. 2022 / premáva len v soboty alebo na objednávku vopred pri zaplatení min. 20 celých vstupeniek

ČERVENOU TRASOU NA ŠÁNSKE (5 KM)

Historickým vláčikom sa preveziete na východný koniec obce Čierny Balog. Na konci trasy je 10-minútová prestávka. Kočík, vozík, pes alebo bicykel nie sú problémom. Na tejto trase počas hlavnej sezóny premávajú parné lokomotívy v stredu, vo štvrtok, v piatok a v sobotu.

Hlavná sezóna: 1. 7. – 4. 9. 2022 / premáva denne
Vedľajšia sezóna/ JAR: 16. 4.  –  30. 6. 2022 / premáva len v soboty
Vedľajšia sezóna/ JESEŇ: 5. 9.  –  1. 10. 2022 / premáva len v soboty alebo na objednávky vopred pri zakúpení min. 20 celých vstupeniek