Golfové ihrisko – Gray Bear

Gray Bear je prvé 18 – jamkové majstrovské golfové ihrisko na Slovensku, ktoré sa nachádza v nádhernom prostredí Národného parku Nízke Tatry, v rekreačnom stredisku Tále.

Scenéria horského údolia je bohatá na prírodné krásy a jej prirodzenými dominantami sú korytá potokov, skalnaté balvany, mohutné jedle a smreky.
Dizajn 6 296 m dlhého ihriska je však prehľadný a všetky jamky sú korektné i napriek tomu, že svojou náročnosťou vyžadujú skôr hráčsku pokoru a presnú hru železami. Par ihriska je 71.

Gray Bear je golfové ihrisko, kde sa využíva chôdza a odpaliská sú v malej vzdialenosti od grínov, ktoré svojrázne kopírujú terén. Typicky tvrdé hracie povrchy sú pokryté zmesou kostravy, ktorá kopíruje trávu akú je možné nájsť na ihriskách British Open v Škótsku.

Golfové ihrisko Gray Bear svoju vysokú profesionalitu potvrdilo i počas najprestížnejších golfových turnajov na Slovensku: Majstrovstiev Európy seniorov v kategórii Masters, EGA Challenge Trophy Boys v júli a auguste 2006 a Allianz Ladies Slovak Open zo série Ladies European Tour v rokoch 2010, 2011, 2012, 2013 a 2014.

Little bear

Výborná príležitosť pre pracovne vyťažených hráčov golfu a tiež pre partie golfistov, ako zrelaxovať večer po absolvovaní seminárov a konferencií v hoteli Stupka, Golf alebo iných okolitých ubytovacích zariadeniach.

Vďaka novootvorenej 9-jamkovej golfovej akadémii si môžu aj začiatočníci pod vedením skúsených trénerov vyskúšať golfovú hru a zoznámiť sa s golfom za veľmi prijateľných podmienok. Zároveň „zabehnutí golfisti“ si môžu zdokonaliť krátku hru.

Zaujímavosťou je, že sa dá hrať z dvoch smerov – aj opačne v reverznom smere.

Je to jedinečný koncept – prvý a jediný na Slovensku.

Súčasťou Little Bear sú tréningové plochy: chipping a putting green

Záujemca o hru – negolfista, najprv absolvuje výuku s trénerom na tréningových plochách a následne pod vedením trénera môže ísť hrať na 9-jamkovú akadémiu. Najdlhšia jamka má 269m, PAR 5.

Hra na Little Bear nie je obmedzená hendikepom, individuálne hrať môžu ísť hráči so základným HCP 54 a nižším.