Horehronské cyklodreziny

Na úzko koľajovej trati medzi obcami Hronec a Čierny Balog, kde premávala parná Čiernohronská železnička vznikol ďalší unikát. A to Horehronské cyklodreziny (ľahké koľajové vozidlo, poháňané silou na princípe bicyklovania). Turisti ale aj domáci návštevníci sa tak môžu po prvý krát na Slovensku bicyklovať aj po koľajniciach.

Cyklodrezina je určená pre 4 osoby – 2 až 3 dospelé a 1 dieťa do 150 cm. Je poháňaná dvoma osobami, ktoré sedia ako na klasickom bicykli a pedálujú. Dve osoby sedia na samostatných miestach. Keďže bezpečnosť je na prvom mieste, tak aj tieto miesta sú vybavené bezpečnostnými pásmi. Predné sedadlo je najvhodnejšie pre menšie osoby (do 150cm). Drezina je vybavená košíkom, kde si môžete odložiť vašu ľahšiu batožinu.

Kedy a kde premáva?

1. ČERVENÁ TRASA HRONEC – ŠÁNSKE / ČIERNY BALOG A SPÄŤ:

Drezina v smere Hronec – Šánske / Čierny Balog má povolený prejazd výhradne v dopoludňajších hodinách od 9:00 do 12:00 hod. v termínoch mimo prevádzku Čiernohronskej železnici uvedených nižšie.

Drezina v smere Čierny Balog / Šánske – Hronec má povolený prejazd výhradne v odpoludňajších hodinách od 12:00 do 17:00 hod. v termínoch mimo prevádzku Čiernohronskej železnici uvedených nižšie.

Pozor: 

Ako benefit mimo vlakovej sezóny je otvorená Trasa Hronec – Šánske až po Čierny Balog, hl. stanica Čiernohronskej železnice za nezmenenú cenu 40 € / deň / cyklodrezinu.

Počas hlavnej sezóny jazdia cyklodreziny v úseku HRONEC – ŠÁNSKE !

2. MODRÁ TRASA ČIERNY BALOG – DOBROČ A SPÄŤ:

Drezina v smere hore: Čierny Balog – Dobroč má povolený prejazd výhradne v párnych hodinách o 10:00,12:00, 14:00 hod. v termínoch mimo prevádzku Čiernohronskej železnici uvedených nižšie.

Drezina v smere dole: Dobroč – Čierny Balog má povolený prejazd výhradne v nepárnych hodinách o 11:00, 13:00, 15:00 hod. v termínoch mimo prevádzku Čiernohronskej železnici uvedených nižšie.

Pozor: Modrá trasa a depo cyklodrezín v Čiernom Balogu je otvorené len mimo hlavnej vlakovej sezóny!

NOVINKOU sú piknikové koše s dekami ku každej cyklodrezine a možnosť zapožičania si športových potrieb na voľnočasové aktivity počas výletu cyklodrezinou. Ku každej cyklodrezine si môžu turisti doobejnať aj piknikový balíček s regionálnymi prouduktami v hodnote 15€, ktorý obsahuje regionálne pečivo, syry, remeselné piva alebo ríbezľové víno a darčekové predmety z Horehronia.

Viac informácií: Ako sa pripraviť na cyklodrezinu ?

Rezeervácia: Chcem si rezervovať cyklodrezinu !