MARGARÉTKOVO

Otváracie hodiny

Pondelok 9:00 - 16:00
Utorok 9:00 - 16:00
Streda 9:00 - 16:00
Štvrtok 9:00 - 16:00
Piatok 9:00 - 16:00
Sobota 08:00- 12:00
Nedeľa Zatvorené

Margarétkovo je malý obchodík s veľkou dušou. Svoj život v centre horehronskej obce Šumiac započal v roku 2013, kedy svojmu snu vdýchla život najstaršia zo sestier Margetiek.

V ponuke Margarétkova nájdeš širokú škálu zdravých produktov cez biopotraviny, bezlepkové či bezlaktózové vegánske produkty až po špecifické liečivé a výživové doplnky z rôznych kútov sveta. V obchodíku tiež nájdeš ekodrogériu a prírodnú kozmetiku.

V Margarétkove si môžeš vychutnať dúšky výberovej kávy alebo si zakúpiť balíčky blend a single origin káv zo svetovo oceňovanej slovenskej pražiarne EBENICA COFFEE, s ktorou Margarétky spolupracujú už od vzniku prevádzky. V ponuke tiež nájdeš výber pív z najoceňovanejšieho slovenského remeselného pivovaru Kaltenecker, horúcu belgickú čokoládu LYRA, bylinkové čaje, sezónny margarétkovský punč, horúce nápoje, ovocné vegánske „latte-čka“, v lete sa môžeš osviežiť domácimi margarétkovskými limonádami či chladenými kávovými nápojmi.

Margarétkovo je rozdelené na predajňu a útulnú kaviarničku. V lete sa Margarétkovo rozrastá o vonkajšiu terasu na šumiackom námestí, ktoré je vstupnou bránou k turistickým trasám a cyklochodníkom na ikonickú Kráľovu hoľu. Neoddeliteľnou súčasťou Margarétkova je značka MARGETKA, pod ktorou tvorí mladá umelkyňa zo Šumiaca – Dominika Margetová.

Margetka je svieži a autentický lokálny dizajn z Nízkych Tatier, Horehronia, Šumiaca. Keď sa zastavíš v Margarétkove, môžeš si odtiaľ odniesť originálny darček či suvenír v podobe magnetky, odznaku, pohľadnice, risografiky, printu, šperku, či tematického trička, multišatky, čiapky, šiltovky a iného merch produktu inšpirovaného rozprávkovým mikrosvetom pod Kráľovou hoľou.

Margarétkovo je malým kultúrno-spoločenským stánkom, kde sa stretávajú rôzni ľudia z rôznych generácií a (sub)kultúr. O vašu spokojnosť a úsmev na tvári sa starajú Margetky z Margarétkova! 🙂

Navštívte MARGARÉTKOVO počas #letanaHorehroni 2022. Koncert na Šumiackej riviére – 12. august 2022.