Putovanie huculskou magistrálou

Krásu prírodných scenérií národného parku môžete obdivovať počas niekoľko hodinového či dokonca viac dňového putovania na koni hucuľ. Ak ste na koni nikdy nesedeli, nemusíte sa ničoho obávať. Vyškolený sprievodca vás priučí tak jazde ako aj vhodnému správaniu v spoločnosti koní. Náročnosť a dĺžku putovania si môžete vopred dohodnúť a zvoliť sami. Pri trojhodinovom a viac dňovom putovaní je možnosť zabezpečenia nocľahu a stravovania v prestupných staniciach na Gazdovskom dvore, v sedle Chlipavica, v sedle Burda a na Prednej hore.

Doslovný preklad slova hucul z rumunského jazyka je „zbojník„. S históriou hucula – zbojníka a putovania na huculských koňoch súvisí aj projekt Huculskej Magistrály, ktorého cieľom je návštevníkom autenticky „v sedle hucula“ priblížiť súčasnosť a zároveň minulosť hucula – zbojníka ako aj samotného zbojníctva v mikroregióne Muránskej planiny.

Pre rodiny s deťmi je v ponuke konský záprah, ktorý zaistí dobrodružnú jazdu planinou.

Kontakt: e-mailová adresa [email protected]

prípadne na tel. č. na sprievodcu: +421 911 018 810

Kontaktovať je potrebné min. 1 – 2 týždne pred termínom putovania. Trasa putovania môže trvať jeden deň s nocľahom, až viacdňové putovanie s viacerými druhmi ubytovania.

Vybavenie: športová obuv a oblečenie, spací vak (letný), pršiplášť, osobné doklady, karta poistenca.

Kukni aj : Náučný chodník Jakuba Surovca, Salaš Zbojská