SPLAV HRONA S HASTRMANOM

Ponúkame Vám kompletné zabezpečenie splavu Hrona už 17 rokov. Naším cieľom je aby ste si splav Hrona čo najviac užili a aby ste sa spoznali krásu nášho kraja. Preto Vám vždy vyjdeme v ústrety a spravíme maximum pre vašu spokojnosť.

Pomôže Vám vybrať si ideálny úseksprávny typ lodí, ktoré budú čo najviac vyhovovať vaším potrebám. Naša ponuka je komplexná: to znamená že máme všetko čo potrebujete pre ideálny splav Hrona. Lode a výstrojdoprava mikrobusom, v prípade potreby kvalifikovaný inštruktor s medzinárodnou licenciou IRF a vždy aktuálne informácie o aktuálnej situácii na Hrone (stav vody, počasie, popadané stromy, situácia v kempoch a pod.)

IDEÁLNY ÚSEK PRE SPLAV HRONA

Jednodňový splav Hrona – bližšie info:

1 – dňový splav: Nemecká – Šalková, 20 riečnych kilometrov, čas cca 5 – 6 hod. (popr. dohoda, pokiaľ chcete skrátiť/predĺžiť splav)

1 – dňový splav: Nemecká – Mlynčok (Slovenská Ľupča)-  10 riečnych kilometrov, čas cca 2 hod.

2 – dňový splav: Nemecká – Zvolen, 40 riečnych kilometrov.

OBTIAŽNOSŤ

Splav Hrona je vhodný aj pre rodiny s deťmi vďaka bezpečným raftom. Na Hrone sú aj adrenalínové úseky, no my vás pripravíme na všetky nástrahy a zaujímavosti, takže sa nemusíte absolútne ničoho obávať.
Pokiaľ si trúfate, vieme Vám požičať SUP (paddleboardy). SUPko preverí každého dobrodruha! Inak máme bezpečné rafty a kánojky.

PREČO PRÁVE SPLAV HRONA?

Rieka Hron je ideálnou voľbou, keď si chcete užiť čas s partiou priateľov, s rodinou alebo spolužiakmi na vode. Hronu preteká malebnou horehronskou prírodou a vodáci sú neustále obklopení krásnou prírodou a horehronskou scenériou.
Tiež si užijete aj rýchlejšie úseky s adrenalínovým nádychom, zväčša Vám Hron ponúkne možnosť v pokoji sa slniť a nechať sa unášať prúdom. Popri rieke je mnoho zaujímavých miest na zastavenie, či už sú to kempy, krčmy, mestá hrady a podobne. Hron je bezpečným zážitkom pre nás všetkých. Long story short: Hron je z vodáckeho hladiska topka na Slovensku, žiadna iná rieka nemá vybudovanú infraštruktúru pre vodákov tak ako Hron. Ale čo je najdôležitejšie: na našom úseku Hron tečie, máme tu perejky, krásnu prírodu, kempy, tradičné krčmy a zábavu.

KTO SME?

Hlavný Hastrman je Andrej – vyrieši všetko s úsmevom a k vašej spokojmosti! V našej lokálnej vodáckej požičovni Hastrman na Hrone si zakladáme na osobnom prístupe k zákazníkovi. Snažíme sa zbúrať negatívny steoropyt o cestovnom ruchu na Slovensku. Necítime sa len ako výdajňa lodí. Ponúkame možnosť organizovania splavu, teambuildingy, táboriská… Poskytujeme vodácke služby v rodinnej atmosfére a vaša spokojnosť a dobrý pocit z výletu je pre nás prvoradý, preto ideme cestou kvality na úkor kvantity. Sami sme vodáci a na Hrone ponúkame inštruktorov s medzinárodnou licenciou IRF. S Hastrmanom zažijete na Hrone ten pravý vodácky zážitok! (krásny slogan, že?

VÝBAVA

Splavujeme na bezpečných raftoch v perfektnom stave. V rafte môže byť od 4 do 9 osôb. Pre odvážnejších máme prichystané 2-miestne kánojky. Samozrejme každý dostane aj plávaciu vestu, pádlo, barel na veci, mapu a potrebnú inštruktáž.

Doprava na Hrone

Doprava materiálu je zabezpečená 9-miestnym mikrobusom. Doprava znamená odvoz lodí a výstroja na miesto štartu alebo z cieľa vášho splavu, nezahŕňa automaticky dopravu osôb. Tá je možná po vzájomnej dohode. Pri jednodňovom splave je najlepšie riešenie dostať sa na štart splavu vlakom a splav ukončíte priamo pri autách. Pokiaľ prídete na štart autami, vieme po splave odviezť minimálne šoférov naspäť ku autám.

Extra služby

  • profesionálny vodácky inštruktor počas celého splavu
  • all inclusive splav Hrona – komplet zabezpečenie splavu, výstroj na vodu – loď, pádlo, vesta, barel, doprava vodákov mikrobusom.
  • Nočný splav – na nočnom splave spoznáte rieku z úplne inej perspektívy, budete sa plaviť krásnou nočnou prírodou a ostražito pozorovať každú perejku.
  • SUP – stand up paddle board: Vyskúšajte si iný typ splavu, na SUPku.
  • Firemné splavyškolské výlety, raftovacie tripy a pod.