Vajskovský vodopád

K Vajskovskému vodopádu vedie jedna z najkrajších dolín Nízkych Tatier, ktorou preteká Vajskovský potok. Vedie ňou turistický chodník z Dolnej Lehoty dlhý 13,5 km, ktorý je prístupný po vodopád, ďalej je už z dôvodu ochrany uzavretý.
Vajskovská dolina patrí k najkľudnejším a najčarovnejším dolinám v Nízkych Tatrách. Jej panenská príroda vás očarí a návšteva vás nabije na najbližšie týždne. V doline platí zákaz kladenia ohňa, je zakázané stanovanie aj zber lesných plodov. Z tejto doliny boli do voľnej prírody vypustené prvé kamzíky, privezené z Vysokých Tatier. Je súčasťou územia NAPANT-u, horná časť doliny zároveň tvorí východnú hranicu NPR Skalka.

Vajskovský vodopád  je 9 metrov vysoký, nachádza sa v nadmorskej výške 1200 m.n.m. a nájdete ho v závere doliny. Chodník k vodopádu je celoročne turisticky prístupný. Pri vodopáde nestretnete zástupy turistov, aj napriek svojej kráse zostáva stále málo známy aj medzi domácimi obyvateľmi. Vajskovská dolina aj s rekreačnou oblasťou Krpáčovo ponúka okrem množstva prechádzok v okolí, ako je napríklad Chodník Sama Chalupku, či chodník Medveďou cestičkou, osvieženie v krpáčovskom jazere, jazdenie na koňoch či veľa možností na cykloturistiku.

Boli sme sa prejsť tak pozri aj tip na výlet:  Vajskovský vodopád

Kukni aj: Chopok