Na biku k vianočnej chate z reklamy

Na biku k vianočnej chate z reklamy
Ivana Belková 30. júla 2018

Asi len málokto vie, že na Horehroní sa nachádza horská chata, ktorá sa objavila vo vianočnom spote mobilného operátora, kde sa hlavnej úlohy chatára zhostil Lukáš Latinák, ktorý vyrieši problém s tmou na svahu a pre deti „vianočne“ rozžiari celý kopec.

Vybrali sme sa k nej, lebo to nie je len táka obyčajná chata. Je to chata, ktorá je jedinečná nie len preto, že je akýmsi východiskom k samotnému geografickému stredu Slovenska – skalnatému bralu Hrb, vysokého 1255 m.n.m, ale aj preto lebo na ceste k nej máte možnosť objaviť nielen už dobre známu vysokú pec Tri Vody, ale aj rozprávkový les, nekonečné lúky, čarokrásne výhľady, železné srdce Slovenska, Kelemenov tunel, a dokonca aj vodopády.

Vysoká pec – Tri vody

Aj napriek tomu, že cyklotrasa končí v obci Lopej a ja sa len tak neuspokojím s tridsať kilometrovou túrou, navrhla som, aby sme ďalej pokračovali k jazeru na Krpáčove. Po poobedňajšie kávičke, ktorú sme si dali na Kolibe pri Jazere sme sa vybrali chodníkom Sama Chalupku smerom do obce Horná Lehota.

Krátka pauza

Cestou sme sa zastavili v rybárskom revíri zvanom Hnusno, kde sme urobili ešte pár fotiek a potom už naozaj domov, smer Brezno.

Kukni aj: Ako som začala spoznávať Horehronie

 

 

Text je súčasťou TVOJ BLOG, nieje obsahom redakcie Kam na Horehroní. V prípade potreby môžete autora kontaktovať prostredníctvom redakcie mailom na [email protected].