Na toto sa oplatí čakať

Na toto sa oplatí čakať
Rado H 13. augusta 2018

Aj keď fotenie nočnej oblohy nepatrí medzi moje TOP…na toto som si počkal a oplatilo sa. Už celý deň som nervózne pobehoval. Rozmýšľal som nad ideálnym miestom a svedomito balil veci, aby som na nič podstatné nezabudol. Ako správne miesto na fotenie som si nakoniec vybral Chamarovú, ktorá má celkom jednoduchý prístup, skvelý výhľad a aj málo rušivého svetla.

Počasie top

Vyrazil som o 22:00 a už o pol hodinku som bol na mieste, pripravený zachytiť, čo mi nočná obloha ponúkne. Počasie bolo skvelé a koncert perzeidov sa začal. Keď som všetko potrebné nastavil spustil som 2 hodinový časozber a fotoaparát sa postaral o záber každých 20 sec. Obloha bola posiata hviezdami a viditeľnosť bola naozaj skvelá. Perzeidov nebolo rozhodne málo a spomínam si na dva, ktoré dokonca osvetlili celú oblohu.

Spať sa rozhodne nejde

Kedže nadšenie zo mňa neopadlo ani po poslednom cvaknutí, presunul som sa o jednej hodine ráno do ateliéru aby som o štvrtej ráno celý spokojný videl výsledok nádherného nočného divadla.

Vychutnaj si časozber

Text je súčasťou TVOJ BLOG, nieje obsahom redakcie Kam na Horehroní. V prípade potreby môžete autora kontaktovať prostredníctvom redakcie mailom na [email protected].