Netradičný výlet na Horehroní: ,,Dupni do pedálov s nepoznanou silou“

Netradičný výlet na Horehroní:  ,,Dupni do pedálov s nepoznanou silou“
Redakcia 10. júla 2017

Región Horehronie v sebe ukrýva množstvo jedinečných cyklistických trás, ktoré Vás uchvátia neopakovateľnými výhľadmi, striedaním horských lúk s lesným porastom. Rôznorodosť a členitosť terénu uspokojí cyklistov rôznych náročností. Pokiaľ sa na dlhé cyklistické trasy necítite verte, že sa dajú zvládnuť  ľahšie ako sa zdá. Elektrobicykle na Horehroní už niesu žiadnou neznámou a dôkazom toho je nedávny výlet za krásami regiónu.

Dupni do pedálov

23 členná posádka na elektro bicykloch so sprievodcami sa vydala na dobrodružnú jazdu z Čertovej svadby na Lenivú a ďalej horskými cestami sprevádzaní vôňou horehronských stromov po zelenej cyklotrase (č. 5577) do sedla Vagnár.

Očarujúce výhľady na Nízke Tatry od Ďumbiera /2045 mnm/ až po matku riek Kráľovú hoľu /1 946 mnm/  a celé Horehronské Podolie zanechali hlbokú stopu v srdciach nejedného účastníka. Polia a lúky na modrej trase (č. 2554) prinútili turistov čo to šliapnuť do pedálov, za vytúženou vyhliadkou z Breznianskej skalky na kráľovské mesto Brezno. S pomocou elektrických motorov to však s úsmevom na tvári zvládli nielen maminy, ale aj samozvaní nešpotrovci. Odvážni borci šli o preteky nielen s motorom, ale i chuťou po zaslúženej odmene, ktorá ich čakala na Dedečkovej chate v  blízkosti vrcholovej stanice lanovky Ski centra Mýto pod Ďumbierom.
Konečnou rozlúčkovou trasou bol zjazd do obce Bystrá. Celkovo bolo zdolané prevýšenie 800 výškových metrov a trasa mala dĺžku 30 km.

 

Text je súčasťou TVOJ BLOG, nieje obsahom redakcie Kam na Horehroní. V prípade potreby môžete autora kontaktovať prostredníctvom redakcie mailom na [email protected].