Loading Podujatia
  • Toto podujatie sa skončilo.

58. ročník Horehronských dní spevu a tanca

Kultúra
30. júna 2024 9:00
Heľpa

Horehronské dni spevu a tanca patria medzi najstaršie a najvýznamnejšie festivaly na Slovensku. Tento rok sa uskutoční už ich 58. ročník, a to v termíne od 28. – 30. 6. 2024 v Heľpe.


Festivalová koncepcia, ako ju poznáme v súčasnosti, sa budovala postupne, od počiatočného súťažného formátu zameraného na tradičnú hudobno-spevnú kultúru obcí okresu Banská Bystrica (v súčasnosti okresov Brezno a Banská Bystrica) až po vývoj v posledných desaťročiach, keď výrazne zmenila svoju podobu.

Pribudli nové scény a pútavé aktivity. Z priestoru prírodného amfiteátra s dominanciou scénických programov sa festival rozšíril na námestie obce a do budovy starej fary i jej priľahlých častí. V minulom roku sme otvorili ďalší nový priestor určený na realizovanie tanečných a speváckych domov, tvorivých dielní, workshopov a tanečnej zábavy. Nazvali sme ho Na pľaci.

Postupne sa tak vytvára pestrá škála programov, podujatí a aktivít zameraných na prezentáciu hudby, spevu a tanca, výtvarného a slovesného umenia, ľudového divadla, tradičného odevu a kuchyne.


Program

PIATOK | 28. JÚN 2024

SOBOTA | 29. JÚN 2024

NEDEĽA | 30. JÚN 2024

Viac informácií o festivale nájdete tu: Festival Heľpa


58. ročník HDSaT v Heľpe

Heľpa
Heľpa, Slovenská republika + Google Map