Loading Podujatia
  • Toto podujatie sa skončilo.

ALF CARLSSON/JIŘÍ KOTAČA QUARTET

Kultúra
11. mája 2017 20:00
Brezno, NKP Bombura

Tour 2017 – Spring part

Lídri kvarteta sa prvýkrát stretli v holandskom Rotterdame a hneď od začiatku bolo jasné, že ich spolupráca bude mať dlhšie trvanie. Gitarista Alf Carlsson pochádza zo švédskeho Štokholmu, kde je už etablovaným hráčom na tamojšej scéne. Popri vlastných švédskych projektoch, ako je Alf Carlsson Quintet, spolupracuje napríklad s minuloročnou semifinalistkou najväčšej jazzovej súťaže na svete (Thelonious Monk Competition) – Tippan Phasuk, ako aj zoskupením Mai Agan Trio. Trubkár Jiří Kotača spolupracuje so známymi menami českej scény – Kamilom Slezákom, Vincentom Kummerom či Radkom Zapadlom, s ktorými hrá v kapelách Heart of Dixie, Drumless Quartet alebo v jeho vlastnom big bande Cotatcha Orchestra.

Quartet dopĺňajú dvaja slováci – na kontrabas jedna z vychádzajúcich hviezd, Peter Korman, laureát ceny za najlepšieho sólistu Czech jazz contest 2014. Korman pôsobí v Matúš Jakabčic CZ-SK Big Band, Martin Uherek Quartet, Jakub Tököly Quartet alebo Drumless Quartet. Posledným členom kapely je energický všestranný bubeník Kristián Kuruc (Hi-fly Project, Heart of Dixie).

V hudbe quarteta sa miešajú vplyvy lyrickej škandinávskej hudby a súčasného newyorského i európskeho jazzu so štipkou moravského a slovenského folklóru, čo prináša unikátnu zvukovú kombináciu a originálne interpretácie vlastných aj prevzatých skladieb.

TEXT:www.bombura.sk

Brezno, NKP Bombura
Nám. Gen. M. R. Štefánika 16
Brezno, Slovenská republika
+ Google Map