Loading Podujatia
  • Toto podujatie sa skončilo.

Čitáreň u Bendíkov

Kultúra
2. júna 2020 10:00
Brezno, Meštiansky dom č. 13

Horehronské múzeum v rámci doplnkových služieb návštevníkom otvorí od 2.júna 2020 v priestoroch átria Meštianskeho domu Čitáreň u Bendíkov. Všetkým, ktorí využijú túto službu, ponúkame oddych v zajatí zelene napriek tomu, že sa ocitnú v zástavbe námestia, relax pri hraní spoločenských hier, aj cestovanie v čase pri listovaní v dobových časopisoch.

Logik, Skladacia abeceda, pexesá, skladačky a iné spoločenské hry staršieho dáta sú určené všetkým generáciám, ponúkajú príjemnú zábavu pre mladších, starším pripomenú ich mladosť a zároveň prinesú dobrý pocit z príjemne strávených spoločných chvíľ. Časopisy prinášajú exkurziu do rôznych tém – od módnej tvorby minulého storočia až po bytový dizajn, stačí sa len začítať a ocitnúť sa o napr. polstoročie späť a pritom sa nepohnúť z miesta. V ponuke budú aj odborné časopisy s historickou tematikou.

Zabaviť a zároveň precvičiť si znalosti môžete nad zbierkou úloh z matematiky z minulého storočia, či hlavolamoch.

Čitáreň bude sprístupnená všetkým, ktorí si zakúpia vstupenky na výstavu alebo do historickej expozície, počas letnej turistickej sezóny, v čase od 10,00 – 17,00 hod., pri dodržaní všetkých podmienok v súlade s usmerneniami a odporúčaniami Úradu verejného zdravotníctva SR.
Čitáreň otvárame v rámci 60. výročia založenia múzea.

Brezno, Meštiansky dom č. 13
ám. gen. M. R. Štefánika 9
Brezno, Slovensko 977 01
+ Google Map