Loading Podujatia
  • Toto podujatie sa skončilo.

DOBY VEŽU

Šport
4. septembra 2022 10:00
Brezno

Si pripravený dobyť vežu?

2. ročník extrémneho prekážkového behu, ktorý je jedinečným pretekom v našom regióne. Beh plný náročných prekážok cez ktoré sa musíš prebojovať až na vrchol druhej najvyššej vyhliadkovej veže na Slovensku, ktorá meria až 40 metrov a zo svojho vrcholu ponúka nádherné výhľady. Trať je krátka ale náročná, má minimalne 7 km s prevýšením cca 450 metrov a s nadmorskou výškou 805 metrov, na ktorej musíš zdolať 35 prekážok. Náročnému testu sa podrobí nie len tvoja bežeckú techniku ale aj sila a vytrvalosť. Na podujatí Doby vežu sa nezabúda ani na najmenších športovcov, pre ktorých sú pripravené špeciálne prekážkové trate plné zábavy.

Časový harmonogram podujatia

  • 8:00 do 12:00 – Prezentácia (registrácia pretekárov, prihlasovanie) s stane označenom “Registrácia”
  • 9:30 – Rozcvička
  • 10:00 – Štart prvej skupiny
  • 13:00 – Dobehnutie posledného pretekára
  • 13:00 – Začiatok súťaží pre deti a dospelých
  • 14:00 – Vyhlásenie víťazov a odovzdanie cien
  • Po 14:30 – Penová párty pre deti a ľudová hudba, posedenie a zábava
  • 20:00 – Ukončenie podujatia

VIAC INFORMÁCIÍ: www.dobyvezu.sk

Trať

Lesné chodníky, lúky, potok, minimum asfaltu, krásne výhľady a 450 m prevýšenie. Je to extrémny pretek, preto treba rátať s nerovným povrchom s koreňami, skalami ale aj strmé stúpanie a zbehy.

Preliezanie prekážok, plazenie v blate , šmýkačka, prenášanie pneumatík, streľba, bradlá, slackline, šplhanie, ťahanie a nosenie metrovice, balíky sena, cargo sieť, lesná technika, rybie schodíky, ručkovanie (drevené gule), hrazdy… V prípade neprekonania prekážky na 1. pokus čaká trest v podobe drepov s výskokom. Za vynechanie prekážky alebo nevykonanie trestu budeš z preteku diskvalifikovaný.

Sprievodný program

Okrem športového zážitku a aktívne stráveného voľného času je pripravená kvalitná zábava.

Budeš mať možnosť zasúťažiť si v klasických disciplínach ako skákanie vo vreci a ďalšie. Aby si ale nepovedal, že ťa stále vyháňame len cvičiť, celý deň si môžeš užiť ľudovú hudbu Čerešienka alebo ťa zabaví DJ Kero. Pre deti bude pripravený skákací hrad, trampolína, maľovanie na tvár a samozrejme penová párty!

Programom bude sprevádzať moderátor Marek Poliak.

Brezno
Brezno, Slovenská republika + Google Map