Loading Podujatia
  • Toto podujatie sa skončilo.

E & A festival

Kultúra
16. augusta 2019 19:00
Brezno, NKP Bombura

Dvojdňový medzinárodný multižánrový hudobný festival, ktorý je spomienkou na na Elene Chénot a Adolpha Simona, ktorí sa kedysi aktívne podieľali na rozvoji breznianskej kultúry, a zároveň aj spomienkou na Francúzske dni, ktoré sa v Brezne v minulosti konali. Našim zámerom je pokračovať v nimi začatej tradícii a priniesť breznianskemu publiku kvalitnú hudbu v rámci netradičného kultúrneho podujatia.

Piatok 16.augusta

Program:

Eniesa (SK)
MiraMundo (BR/ITA/ES/MEX)
Kucharski

Zahrá medzinárodná formácia MIRA MUNDO

Mira Mundo je world music kapela mladého brazílskeho skladateľa menom Luiz Murá a jeho spoluhráčov. Hudobníkove skladby sú ovplyvnené jeho putovaním po svete, od Brazílie, kde sa narodil a vyrastal, až po Japonsko, odkiaľ pochádza jeho otec. Jeho domovom sa však stala Barcelona a inšpiráciou hudba z rôznych oblastí sveta.
MiraMundo ponúka mix rôznych štýlov od bossa novy cez japonskú enku, španielsku buleriu až po reggae a srbskú hudbu. Tešiť sa teda môžete na world music od Rio de Janeira až po Balkán a predovšetkým na príjemnú atmosféru evokujúcu kozmopolitnú Barcelonu.
Podujatie podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia
https://www.facebook.com/miramundomusic/

Sobota 17.8.2019

Program:

DUSKA – Kazai Ági & Stefan Uhrinak (HU/SK)
Preßburger Klezmer Band (SK)
Bára Zmeková (CZ)

MAYA GAL HANNA (SK) – kapela pre deti

 

17.8. Bude jeden z vrcholov večera špička slovenskej scény worldmusic Pressburger Klezmer Band

https://www.facebook.com/PressburgerKlezmerBand/

Pár referencii zo svetovej tlače:

Zúčastňujúc sa na znovuzrodení klezmerovej hudby, jedinečný klezmer band zo Slovenska spája túto muziku s modernou: jazzom, rockom, reggae a world music. Z Balkánu po zvuky Stredomoria cez starú bratislavskú židovskú štvrť… Preßburger Klezmer Band hrá klezmer pre ľudí z celého sveta, do tanca aj na počúvanie.
recenzia z koncertu na festivale Les Nuits Européennes, Strasbourg (F)
Títo hudobníci pristupujú k hudbe novým a originálnym spôsobom. Ich mladosť a energia dodávajú muzike jas a extatickú radosť. V inštrumentálnej zložke aj v príjemnom speve nachádzame radosť, tanečnosť a otvorenosť, ktorá poslucháča vtiahne a vyzýva ho k tomu, k čomu bola väčšina tejto hudby určená… k tancu a oslave. Pri vnímaní Preßburger Klezmer Bandu počujeme kapelu robiť to, čo najlepšie vie, t. j. spájať energiu s vitalitou, ktorá postaví obecenstvo na nohy a s precítením, ktoré nádherne vyjadruje to trpko-sladké v židovskej skúsenosti.

Merlin Shepherd (UK), klezmerový klarinetový virtuóz a lektor

TEXT: BOMBURA NKP

VIAC INFO: FB UDALOSŤ

Brezno, NKP Bombura
Nám. Gen. M. R. Štefánika 16
Brezno, Slovenská republika
+ Google Map