Loading Podujatia

Horehronská trailová liga

Šport
23. septembra 2023
Horehronie

HĽADÁME KRÁĽA A KRÁĽOVNÚ HOREHRONSKÝCH TRAILOV !


Horehronská Trailová Liga sa koná už štvrtý rok a túto sezónu pozostáva z piatich pretekov v jesenných mesiacoch september a október. Na každom preteku bežci zbierajú body, ktoré sa zarátavajú do celkového poradia. Po poslednom preteku prebieha vyhodnotenie a vyhlásenie výsledkov celej ligy. Vecné ceny vyhráva každý, kto splní podmienky absolvovania ligy. Víťazi okrem toho súťažia aj o prize money.

Trasy pretekov budú v dĺžke od 5 km do 21 km prevažne na lesných cestách a horskom teréne. Ich profily budú stavané tak, aby začínajúcim bežcom ukázali rozmanité bežecké lokality a čo najviac preverili všestrannosť pretekárov počas celej ligy. Medzi pretekmi je zastúpený beh do vrchu “vertikal”, krosové behy miernejším terénom, aj dlhší a náročnejší pretek – polmaratón vo vysokohorskom prostredí. Horehronská Trailová Liga chce pomôcť miestnym ľuďom bezpečne sa postupne pripraviť na preteky a vzbudiť v nich záujem o pohyb v prírode mocného Horehonia.


TERMÍNOVKA


REGISTRÁCIA JE SPUSTENÁ – KLIKNI SEM !

OBJAV BEŽECKÉ TRAILY NA HOREHRONÍ

#htl2023

Ak zvládneš odbehnúť celú ligu, vyhráš športové vybavenie od top outdoor značiek, ako Dynafit, Salewa, Julbo, Craft, Inov-8. Odmenený bude každý, nezáleží na tom, ako sa či budeš medzi víťazmi na bedni. Čím vyššie sa umiestniš, tým hodnotnejší balík odmien získaš. Celkový víťazi súťažia aj o prize money a titul kráľa a kráľovnej horehronských trailov za rok 2023.

 

 

Horehronie
Horehronie Slovenská republika + Google Map