Loading Podujatia
  • Toto podujatie sa skončilo.

Jiří Stivín 40+40 & Katarína Máliková – HJD 2022

Kultúra
21. októbra 2022 19:00
Brezno, synagóga

Koncert v Synagóge v Brezne bude súčasťou Horehronských Jazzových dní 2022. Vstupenka bude platná na koncert v Synagóge 19:00 a na večerný koncert v klube Bombura, kde vám o 21:30 zahrá ZVA 12-28 BAND.

Pozývame vás na jedinečný hudobný zážitok v podaní českého, svetovo uznávaného multi-inštrumentalistu Jiřího Stivína, ktorý týmto turné oslávi svoje životné jubileum „80“.

Koncert  bude obohatený skvelým hudobným hosťom, ktorou bude Katarína Máliková speváčka pochádzajúca z Brezna, klaviristka, hudobná skladateľka a producentka, na flaute ju bude doprevádzať ďalšia rodáčka Katarína Turčinová. Katarína Máliková získala v roku 2016 štyri nominácie a vyhrala tri ceny Radio Head Awards za debut roka, najlepší album roka / cena kritrikov / a nahrávka roka. Neskôr v roku 2019 jej album ,,Postalgia“ vyhral cenu novinárov na tomto podujatí. Katarína je autorkou divadelnej a filmovej hudby,  napríklad v roku 2020 napísla hudbu k filmu Kryštof.  Na koncerte sa môžete tešiť aj na spoločné vystúpenie K. Málikovej spolu s Jiřím Stivínom aj na famózne sólové vystúpenia maestra Stivína na rôzne hudobné nástroje, kde predvedie svoju nestarnúcu hudobnú genialitu.

Jiří Stivín sa narodil 23.11.1942. Vyštudoval kameru na FAMU, ale po ukončení štúdia sa začal venovať výhradne hudbe. Hre na flautu sa učil u Milana Munclingera ( Ars Rediviva ) a Jiřího Válka ( Česká filharmónia ). Hudobné vzdelanie mu tiež poskytla Royal Academy of Music v Londýne a AMU v Prahe. Jiří ovláda hru na všetkých druhoch fláut – zobcových aj priečnych. Ako sólista spolupracuje s renomovanými hudobnými telesami napr. Virtuosi di Praga, Pražskou symfóniou, Slovenským komorným orchestrom, Jazz Q a mnohými hudobníkmi zvučných mien. Bol spoluzakladateľ Quax ensable Petra Kotíka, a členom priekopníckej rock´n´rollovej skupiny Sputnici. Okrem toho, že je Jiří nepochybne výnimočným hudobníkom, je aj vý vstupne 25 eur

Brezno, synagóga
Štúrová 11
Brezno, 97701 Slovenská republika
+ Google Map