Loading Podujatia
  • Toto podujatie sa skončilo.

Mikulášska jazda na Čiernohronskej železnici

Iné podujatia
10. decembra 2022 9:30
Čierny Balog, Čiernohronská železnica

Mikulášske jazdy patria na Čiernohronskej železnici už k tradičným podujatiam. Tohtoročný termín nie je náhodný. 10. decembra 2022 slávnostne obnovuje svoju prevádzku aj švajčiarska Waldenburgerbahn od ktorej nezisková organizácia ČHŽ získala električkové vozidlá. Tie by sa mali stať súčasťou regionálnej dopravy na Horehroní.

„Tento rok sme oslavu Mikuláša spojili aj s prehliadkou električkových vozidiel pre verejnosť. Máme za sebou skúšobné jazdy a veríme, že už čoskoro v nich prevezieme aj prvých cestujúcich,“  hovorí Ing. Aleš Bílek, riaditeľ Čiernohronskej železnice. „To, za aký čas (614 dní!) sa Švajčiarom podarilo prebudovať železnicu na väčší rozchod, je v mnohých smeroch inšpiratívne. My sme počas leta sprevádzkovali jednu súpravu s elektrocentrálou CAT a overili tak priechodnosť a kompatibilitu švajčiarskych vozidiel po karpatských koľajach bývalej lesnej železnice. Prvotné skúšky dopadli veľmi dobre,“ dopĺňa.

Záujemcovia si tak počas soboty budú môcť nielen vychutnať sviatočnú atmosféru, ale aj sa bližšie zoznámiť s projektom revitalizácie Čiernohronskej doliny. „Veríme, že I. etapa projektu sa úspešne rozbehne už budúci rok,“ upresňuje Aleš Bílek.

Na Mikulášske jazdy sa vždy veľmi tešíme. Organizujeme ich už takmer 30 rokov a patria k tým najkrajším podujatiam. Mnohé rodiny s deťmi sa k nám neraz vracajú, a to je pre nás a našu prácu tá najväčšia odmena a zadosťučinenie,“ dodáva riaditeľ ČHŽ. Na trase Čierny Balog – Vydrovská dolina bude premávať historický motorový vozeň z roku 1939. Pre návštevníkov bude otvorená aj reštaurácia Lampáreň, všetky informácie sú dostupné na www.chz.sk.

Vláčiky do Vydrovskej doliny budú premávať od 9:30 v polhodinových intervaloch. Posledný vlak odchádza zo stanice Vydrovo – Korytárske o 14:15 hod.

  • vo vlaku MIKULÁŠ a sladké prekvapenie
  • cestovné podľa platného cenníka
  • Mikulášova dielnička v reštaurácii Lampáreň – zahrejte sa čajom, vianočným punčom a ozdobte si spoločne svoj medovník

Čierny Balog, Čiernohronská železnica
Čierny Balog
Hlavná 246/52, 976 52 Slovenská republika
+ Google Map