Loading Podujatia
  • Toto podujatie sa skončilo.

Muzikálový festival Jozefa Bednárika 2022

Kultúra
20. augusta 2022 16:00
Brusno, kúpele

Muzikálový festival Jozefa Bednárika patrí už automaticky k obľúbeným letným hudobným akciám Slovenska a Česka.

Počas predchádzajúcich ročníkov si vytvoril kredit hudobného sviatku, kde sa schádzajú milovníci príjemných melódii z celej krajiny. Práve oni vytvárajú nezameniteľnú atmosféru na festivalovej Terase muzikálovej slávy Jozefa Bednárika v Kúpeľoch Brusno. Práve pre priam až domácu atmosféru, kde sa stiera bariéra medzi hľadiskom a javiskom si účinkovanie na tejto akcii nevedia vynachváliť ani účinkujúci.

Aj tento rok sa preto v Kúpeľoch Brusno na festivale zídu mnohé rešpektované herecké a muzikálové osobnosti, ktoré akcii dodávajú punc najvyššej exkluzivity.

Festival je zameraný na muzikálovú, divadelnú a filmovú hudbu, no nevyhýba sa ani kabaretu, či šansónu. Podujatie je zároveň prehliadkou toho najlepšieho, čo sa v ostatnom čase zrodilo na našej, či českej scéne. Muzikálový festival Jozefa Bednárika je výnimočný aj tým, že divákom poskytuje jedinečnú možnosť bezprostredného kontaktu s umelcami a tvorcami.

Medzi účinkujúcimi tento ročník zažiari Banskobystrický rodák a jedna z najväčších muzikálových osobností Pražských scén Marian Vojtko. Po prvý krát si na terase vypočujeme šansónový koncert v podaní šarmantnej Světlany Nálepkovej. Lahôdkou bude dozaista aj komponovaný koncert zostavený zo známych piesni legendárneho muzikálu Na skle maľované. Naštudovali sme ho a uvedieme ho ako poctu k nedožitým 80tinám majstra Dočolomanského..

TALENTY – koncert žiakov odboru Hudobno dramatické umenie Konzervatória J.L. Bellu Banská Bystrica

Michal Dočolomanský 80, MAĽOVANÝ NA SKLE – komponovaný festivalový koncert v réžii Jaroslava Moravčíka.

ŠANSÓNY SPOD ORLOJA – Svetlana Nálepková

SLÁVNOSTNÝ CEREMONIÁL – Galaprogram s odovzdávaním ocenení Brusnianska Brusnica a Tabule muzikálovej slávy – Ján Slezák, Gabriela Očkajová, Peter Krivý, Matej Lacko, Michaela Nosková, Nikola Ďuricová, Petra Peterová, Peter Paleček a ďalší.

HVIEZDY – Marián Vojtko a jeho hostia

PREDAJ VSTUPENIEK

Brusno, kúpele
Brusno, Slovenská republika + Google Map