Loading Podujatia
  • Toto podujatie sa skončilo.

O Permoníkov kylof

Šport
29. septembra 2019 9:00
Ľubietová

Kylof je jednoduchý historický banícky čakan. Permoníci sa dnes už vyskytujú len v rozprávkach, v minulosti však boli živou súčasťou baníckej mytológie. Obidva symboly zabudnutej histórie Ľubietovej sú hlavným motívom zážitkového podujatia v kedysi slobodnom kráľovskom meste.

Presne jeden deň po Michalskom jarmoku sme pripravili športovú lahôdku pre všetkých, ktorí sa nielen radi hýbu, ale majú objaviteľského ducha. Začneme behom permoníkov na 200m, pokračujeme zbieraním bodov do Marathon BB miniTour s deťmi od 6 do 10 rokov na 600m trati, štafeta 2×2,5km s odovzdávkou v areáli baní je naozaj pre každého, 5km hobby beh a 10km hlavný beh uzavrú bohatú ponuku kategórií. Každému sa v cieli na krku zaskvie ozaj originálna medaila a všetkým sa ujdú halušky z medenej vody – Ľubietovská špecialita.

Pre rodiny bude nachystaný bohatý program a dokonca možnosť vydať sa do sprístupnenej štôlne.

Trasy vedú grúňmi ľubietovského chotára, s peknými výhľadmi na obec a dokonca Banskú Bystricu, dotýkajú sa zrekonštruovaného banského chodníka s expozíciou. Povrch je zhruba z polovice asfaltový a zvyšok nespevnené zvážnice s kamenistým charakterom.

TEXT: Permoníkov kylof

Ľubietová
Ľubietová
Ľubietová, 97655
+ Google Map