Loading Podujatia
  • Toto podujatie sa skončilo.

Slovak Tango / Divozel

Kultúra
20. júla 2019 18:00
Brezno, námestie

Koncert na breznianskom námestí v rámci breznianskeho kultúrneho leta.

Slovak Tango

Všetko o nás
Skupinu Slovak Tango tvoria mladí a študovaní hudobníci, ktorí sa zameriavajú na interpretáciu slovenskej populárnej piesne 30. až 50. rokov 20. storočia.

Prinášajú poslucháčom slávne evergreeny slovenskej populárnej scény z dielní Gejzu Dusíka, Pavla Čádyho, Pavla Braxatorisa, Dušana Pálku, ktoré preslávili vtedajšie hviezdy ako František Krištof Veselý, Melánia Olláryová, či Jozef Kuchár a iní. kapela spolu

Andrej Turčin
(husle) František Kubiš
(akordeón) Peter Račko
(spev) René Bošeľa
(viola, gitara, spev) Milan Maťaš
(kontrabas)
Skupina Slovak Tango pôsobí na slovenskej scéne už niekoľko rokov v zložení: Peter Račko (spev), Andrej Turčin (husle), František Kubiš (akordeón), René Bošeľa (viola, gitara, spev) a Milan Maťaš (kontrabas).

Zdroj: Slovak Tango

Divozel

Kapela Divozel je slovensko – české zoskupenie muzikantov a na hudobnej scéne sa pohybuje od roku 2004. Hrá príjemnú a pohodovú akustickú muziku na hranici folku, šansónu a ostatných žánrov. Je to taká hudobná všehochuť so silným emocionálnym podtónom. Počas nášho pôsobenia svetlo sveta uzreli tri štúdiové albumy Divozem, Divadlo a Tak už jsme tady. Repertoár kapely pozostáva výlučne z vlastných autorských vecí. Nepochybne za povšimnutie stoja i zaujímavé a nápadité texty a melodika skladieb tohoto charizmatického zoskupenia. Kapela za roky svojho pôsobenia získala množstvo ocenení a patrí k tomu najlepšiemu v akustickom žánri.

Zdroj: Divozel

 

Brezno, námestie
Brezno, Slovenská republika + Google Map