Loading Podujatia
  • Toto podujatie sa skončilo.

STREETBALL ĽUDOM

Šport
27. mája 2017
Brezno, areál EBG

2. ročník charitatívneho streetballového turnaja dvojíc. V tomto roku Streetball ľudom opäť pomáha tentokrát to bude Maťko.

Dnes 23 ročný Maťko sa narodil s vývojovou chybou hrubého čreva – Hirschprungovou chorobou. Postupne mu pribudla DMO a prejavili sa znaky autizmu.

Podstúpil viacero operačných zákrokov. Má narušenú jemnú a hrubú motoriku, nedokáže rozprávať, je plienkovaný, samostatne prejde len kratšie vzdialenosti, no občas jeho rodičia musia použiť aj invalidný vozík.

Maťko v minulosti navštevoval špeciálnu základnú školu vo Valaskej. Teraz sa pravidelne stretáva so zdravotne ťažko postihnutými kamarátmi a ich rodičmi, kde sa zapája v rámci svojich možnosti do rôznych aktivít.

Starostlivosť o Maťka je veľmi nákladná a náročná. Hlavne zakupovanie hygienických a zdravotníckych pomôcok je pre jeho maminku finančne náročná úloha. Často musí Maťko navštevovať lekárskych špecialistov v Banskej Bystrici a Martine. Napriek týmto Maťkovým diagnózam je to veselý, usmievavý chlapček, ktorý sa dokáže svojským spôsobom tešiť z každého ďalšieho prežitého dňa.

Získané finančné prostriedky Maťkova maminka Majka využije na zakúpenie hygienických a zdravotníckych pomôcok.

Brezno, areál EBG
Školská 5
Brezno, Slovensko 97701
+ Google Map