Loading Podujatia
  • Toto podujatie sa skončilo.

SVÄTOJÁNSKA NOC PLNÁ HUDBY

Kultúra
17. júna 2023 13:00
Pohorelá, amfiteáter

Kultový hudobný festival SVÄTOJÁNSKA NOC PLNÁ HUDBY známy čarovnou a magickou atmosférou už po 12-krát otvorí svoje brány pre milovníkov kvalitnej muziky a nefalšovanej festivalovej atmosféry!


V krásnom nízkotatranskom prostredí horehronskej obce Pohorelá sa toto leto v úvode festivalu pre tých najmenších účastníkov predstaví profesionálne nezávislé Divadlo SpozaVoza z ich inscenáciou s názvom ˝Guten Tag, herr Grimm! (Dobrý deň, pán Grimm!). Po minuloročnom úspechu dostanú priestor na svoju hudobnú prezentáciu opäť aj tí najmladší a najnádejnejší horehronskí muzikanti zo Súkromnej základnej umeleckej školy Talentárium. Svoje ˝25˝ jubileum bude na festivale oslavovať horehronská rocková legenda Druhý Dych. Svätojánsku noc by sme si ani tento rok nevedeli predstaviť bez pohorelsko-bystrickej folk-reggae stálice Reku Synku, ktorá medzi Vás klasicky prinesie vánok horehronsko-jamajských rytmov reggae muziky! Pomyselný prvý koncertný blok festivalu uzavrie kvalitná bystricko-pohorelská bluesová formácia Blues Generation.


Hlavný LINE UP pre Vás po prvý krát v histórii festivalu otvorí partia mladých muzikantov pod názvom Čendeš s ich originálnou interpretáciou rusínskeho folklóru netradičným spôsobom s prvkami ľudovej, klasickej a populárnej hudby ale aj balkánskych rytmov či jazzu. Po nich na pódium vybehnú novodobí nasledovníci a vlajkonosiči nitrianskej rockovej školy Zoči Voči. Najväčším lákadlom a hlavným headlinerom festivalu bude bezpochyby bratislavská reggae formácia Medial Banana, ktorí sú v hudobných kruhoch právom označovaní za ikonu slovenského reggae! Záver festivalu bude patriť dvojici slovenských DJ-ov s názvom Malalata, ktorí medzi Vás prinesú jedinečnú fúziu balkánskych beatov, cigánskej muziky, mexického cumbie, karibského reggae a nad ránom roztancujú úplne, že každého z Vás!…


Oslávte príchod letného slnovratu na Horehroní, počas magického hudobného festivalu SVÄTOJÁNSKA NOC PLNÁ HUDBY 2023! Tešíme sa na Vás v areáli prírodného amfiteátra horehronskej obce Pohorelá, v tradičnom období pálenia jánskych ohňov, a to v Sobotu 17. 06. 2023.

Vstupenky zakúpite cez tootoot.fm: https://tootoot.fm/sk/events/640fa7accaa5e712ece05eeb

Predpredaj vstupeniek:
– 7,00 € predpredaj (cena sa bude zvyšovať)
– 5,00 € dôchodcovia (na mieste)
– 5,00 € ZŤP (na mieste)

Deti do 120 cm majú vstup zdarma – samozrejme, v sprievode dospelej osoby.
ZŤP – S – vozičkári majú voľný vstup, ich sprievod si hradí plnú cenu vstupenky.

Pohorelá, amfiteáter
Pohorelá, Slovenská republika + Google Map