Loading Podujatia
  • Toto podujatie sa skončilo.

Svetový deň cestovného ruchu

Kultúra
27. septembra 2022 16:00
Brezno

Horehronské múzeum v spolupráci s Oblastnou organizáciou cestového ruchu Horehronie pripravilo pre verejnosť v rámci Svetového dňa cestového ruchu aj v tomto roku bohatý program.

Prvou časťou programu bude kultúrno-spoločenský podvečer v Meštianskom dome č. 13 nazvaný Zvonky zvoňte s hudobným programom striedaným s hovoreným slovom, pri ktorom bude ústrednou postavou zvonec ako zástupca a reprezentant pastierskej kultúry s dôrazom na jeho signálnu a zvukovú funkciu a jeho využitie v hudobnej interpretácii. V „akcii“ sa predstaví nová akvizícia zbierkového fondu Horehronského múzea – zvonkohra, získaná vďaka finančnej podpore Fondu na podporu umenia a Banskobystrického samosprávneho kraja. O príjemnú atmosféru sa postará FSk Kýčera z Čierneho Balogu svojím vystúpením. Pre tých mladších bude pripravená zážitková aktivita o spoznávaní hudby a tónov spojená s tvorivou dielňou pod názvom Hravá hudba. Druhou časťou programu, ktorú zastrešuje OOCR Horehronie, bude hudobno-tanečné vystúpenie v synagóge pod názvom Vedomie v podaní OZ TANC z Banskej Bystrice spojené so svetelnými efektmi.

Podujatie sa uskutoční 27.9.2022 od 16.00 hod. v Meštianskom dome č. 13 a v breznianskej synagóge.

Program

Horehronské múzeum, Meštiansky dom č. 13

  • 16:00 Hravá hudba
    zážitková aktivita pre deti o spoznávaní hudby a tónov
  • 17:00 Zvonky zvoňte
    podvečer venovaný zvonkohre a jej prezentácii v „akcii“ , spojenej s rozprávaním o jej čare a výnimočnosti a vystúpením FSk Kýčera z Čierneho Balogu

Židovská synagóga

  • 18:00 Vedomie
    večerné predstavenie tanečného umenia tanC o. z., ktorá sa predstaví súčasnou tanečnou performanciou

Tešíme sa na spoločné stretnutie!

Brezno
Brezno, Slovenská republika + Google Map