Loading Podujatia
  • Toto podujatie sa skončilo.

Ťatliakov skialp výstup

Šport
2. februára 2019 10:00
Chvatimech, chata Bernardín

Pred viac ako 60. rokmi sa naši otcovia a matky, starí a prastarí rodičia, babky a prababky, tety a sestry, blízky príbuzní a ľudia z najbližšieho okolia rozhodli, že urobia niečo pre ich radosť. Niečo, čo na nich zanechá pamiatku do budúcnosti.
Títo ľudia, dokázali spojiť svoje sily, dokázali sa zjednotiť, aby vytvorili obrovskú vec, ktorou inšpirovali aj samotných konštruktérov a stavebných inžinierov lanových dráh na našom malom Slovensku.

Zabúdame?

Vďaka našim predkom, sme sa stali tvz. pomyselným odrazovým mostíkom pre rozvoj prepravy lanovými dráhami. V dnešnej dobe, keď si ľudia zakladajú na kvalite a nadštandardných službách, sa na túto významnú technickú pamiatku zabúda. Zabúda sa na ľudí, ktorí vo vedrách, v rukách a na chrbtoch vynášali stavebný materiál, aby sa nie len ľudia z okolia mohli vyviezť na ,,ten kopec nad Valaskou“ a užívať si zimné radovánky a v neposlednom rade aj jedinečný výhľad na panorámu Nízkych tatier.

A čo môžeme urobiť my?

Lanová dráha Chvatimech tento rok oslávi svoje 64. narodeniny. Hoci ju v dnešnej dobe môžeme využívať len s obmedzeniami – predsa stále funguje!
Na počesť našich predkov – respektíve, na vyjadrenie vďaky, uctenie si ich pamiatky – každoročne organizujeme kultúrno – športové podujatie ,, Ťatliakov skialp výstup.“ so štartom tradične od spodnej stanice lanovej dráhy. V cieli na Chate Bernardín na vás bude čakať živá ľudová hudba a občerstvenie.

Pre viac informácií kontaktujte : 0915 229 047
Info je možné získať aj priamo na Chate Bernardín.

Chvatimech, chata Bernardín
Jilemnického 19
Hronec, 97645 Slovenská republika