Loading Podujatia
  • Toto podujatie sa skončilo.

The Animals and Friends v NKP Bombura

Kultúra
22. marca 2024 19:00
Brezno, NKP Bombura
Plagát ku koncertu The Animals and Friends v Brezne

The Animals patria k najznámejším britským kapelám všetkých čias. Boli druhou britskou skupinou, ktorá po The Beatles získala najvyššie americké rebríčky ako napríklad s legendárnou hymnou ‚House of the Rising Sun‘. The Animals následne dosiahli viac ako dvadsať svetových hitov v Top Ten, z ktorých mnohé dosiahli na prvé priečky v rôznych častiach sveta. Len v Británii mala skupina najmenej dvanásť hitov na prvom mieste rebríčka.

Debut The Animals 1964 bol nedávno zaradený v prestížnom magazíne Classic Rock medzi 50 albumov, ktoré formovali Blues Rock. Bruce Springsteen v jednom z rozhovorov priznal, že to boli The Animals, nie The Beatles alebo Stones, ktorí boli jeho najobľúbenejšou britskou kapelou.


Skladby legendárnej skupiny The Animals obleteli svet už v 60-tich rokoch. Hity ako „The House of the Rising Sun“, „Don t Let Me Be“, alebo „Misunderstood“, ako aj mnohé ďalšie k nám prídu zahrať pôvodní členovia : bubeník John Steel a klávesák Mick Gallagher (v Animals 1965, ex Clash, Ian Dury & The Blockhesad, Peter Frampton) zostavu dopĺňajú: basgitarista Rob Ruiz a spevák/gitarista Daniel Handley.

Predkapela: bluesová kapela Black Banjo ( ITA)

Vstupenky zakúpite na Ticketportal

Brezno, NKP Bombura
Nám. Gen. M. R. Štefánika 16
Brezno, Slovenská republika
+ Google Map