Loading Podujatia
  • Toto podujatie sa skončilo.

VEC A AMC TRIO

Kultúra
18. februára 2017 21:00
Brezno, NKP Bombura

 

Spoločný projekt všetkým známeho slovenského rapera Brančiho Kováča a popredných jazzmanov AMC trioíktory v našom klube vystupovali už viiackrát s mnohými hosťami zo svetovej jazzovej scény napr Michael Patches Stewart…
Vec DJ, raper a beatmaker. Toto sú tri role, ktoré ho najlepšie definujú. Vec sa na hudobnej scéne pohybuje od konca 90-tych rokov, keď s Midim tvorili zásadné hip hopové duo Trosky. V roku 1997 im vydalo Sony music album, ktorý dnes nesie prívlastok klasika. Ako DJ sa prebojoval na svetové finále DMC v Londýne v roku 2001. Neskôr začal vydávať veci pod vlastným pseudonymom a jeho albumy Dobré ráno (2005), Funkčný veterán (2008) a Stereo farbo slepo (2012) mu priniesli mnoho príležitostí ukázať sa na pódiách hlavne na Slovensku a v Čechách. Má za sebou spolupráce s umelcami rôznych žánrov a ešte viac pred sebou. Najčastejšie ho môžete vidieť hrať so Škrupom, Martinom Valihorom, českými Champion sound, alebo s členmi kapely Zlokot. Ďalší album slubuje na rok 2015.
 
AMC Triu sa podarilo vyvinúť si svoj vlastný jazyk, či štýl a to ho robí rozpoznateľným a výnimočným. Podarilo sa mu vložiť do skladeb viditeľné, ba priam hmatateľné príbehy, emócie, osudy… Interpretácia autorskej hudby sa stala u nich samozrejmosťou, až potrebou. Vo svojich kompozíciách prekračujú rámec akýchkoľvek zaužívaných jazzových  postupov a siahajú po rôznožánrových hudobných zdrojoch. Ich hudba tak napriek tomu, že je napísaná slovenskou krvou, znie medzinárodne.
Zdroj: Bombura

Viac info: www.bombura.sk

 

Brezno, NKP Bombura
Nám. Gen. M. R. Štefánika 16
Brezno, Slovenská republika
+ Google Map