Polomka a jej okolie

Polomka a jej okolie
Redakcia 30. augusta 2018

Ako rodený Polomčan, vám môžem s istotou povedať, že u nás v Polomke je mnoho krásnych miest, ktoré stoja za pozretie. Od novopostavenej vyhliadkovej veže, na Bučníku, až po rôzne doliny, či hrebene. Ja som si tentokrát vybral len takú krátku cyklo-prechádzku smerom do doliny s názvom Petríkovo. Priznám sa, že neviem aká je dlhá, ani odkiaľ začína a kde končí, no pre mňa je to najkrajšia dolina v okolí Polomky. Putovanie som začal na námestí, pokračoval som cestou I. triedy č. 66 smerom do Brezna. Možno po necelom km som sa zastavil, pretože ma uchvátil jeden prekrásny vyhlaď na Bacúch, čo je susedná dedina. Tú navštívime nabudúce.

 

Matej Mikloško – pohľad na Bacúch

 

Po odfotení a kochaní sa, som pokračoval ďalej po ceste I. triedy č. 66.  Za benzínovou pumpou som odbočil doľava smerom do spomínanej Petríkovej doliny. Dolina je pomerne dlhá a na jej úplnom konci sa nachádza Fabova hoľa. Na tú som sa však tentokrát nechystal. Mojim dnešným plánom bolo len odfotenie jednej starej chatrče (aj keď práve tú na fotke nie je až tak dobre vidieť?).  Ak by som predsa len pokračoval ďalej, odmenou by mi bol krásny vyhlaď na slovenskú prírodu.

 

Matej Mikloško – dolina Petríkovo

 

Matej Mikloško – pohľad na Nízke Tatry

 

Moja trasa síce nepatrí medzi tie dlhšie, no tým, že sa ide stále do kopca, nemal som pocit, že by bola krátka. Aj napriek tomu sa oplatí túto dolinu navštíviť.

Text: Matej Mikloško

Text je súčasťou TVOJ BLOG, nieje obsahom redakcie Kam na Horehroní. V prípade potreby môžete autora kontaktovať prostredníctvom redakcie mailom na [email protected].