Polomské očko – neskutočná krása

Polomské očko – neskutočná krása
Matej Mikloško 15. októbra 2018

Polomka, obec ktorá sa nachádza na Horehroní, ponúka viac ako sa môže na prvý pohľad zdať. Mňa dnes zaujala nová stavba, nazývaná Polomské očko. Nachádza na vrchu nášho známeho lyžiarskeho strediska Bučnik.

Očko meria 30 metrov a len kovová konštrukcia váži 46 ton, takže tomuto sa povie poriadna  stavba. Kedže v okolí nič podobné nenájdeme, robí to Polomku ešte zaujímavejšou.

Počas výstavby

Po výstavbe

 

Cesta je rovnaká ako cesta do strediska, takže buď pôjdeme po ceste 66 smerom od Brezna alebo cestou 66 smerom od Popradu.

V zime sa vieme dostať pomocou vleku samozrejme na lyžiach. Ale v lete som to mal ťažšie, pretože dĺžka zjazdovky je skoro 1600 metrov a to neustále stúpanie do kopca. Celá trasa smerom hore trvá asi 45 minút. Odporúčam oddýchnuť, hore nás potrápi ešte množstvo schodov.

 

Po prekonaní a zdolaní množstva schodov sa mi naskytol pohľad, ktorý prekonával všetky moje očakávania. Kamkoľvek som sa obzrel, čakala ma neskutočná krása. Dediny Bacúch, Polomka, Hámor, Závadka nad Hronom, Heľpa som mal ako na dlani. Viem jedno, toto miesto budem navštevovať za každého počasia, pretože vždy to bude iné. Vrelo odporúčam.

 

Text: Matej Mikloško

Foto: Matej Mikloško

Text je súčasťou TVOJ BLOG, nieje obsahom redakcie Kam na Horehroní. V prípade potreby môžete autora kontaktovať prostredníctvom redakcie mailom na [email protected].