Priamy prenos aj Nočná výzva. Organizátori prezradili novinky nočného behu v Brezne.

Priamy prenos aj Nočná výzva. Organizátori prezradili novinky nočného behu v Brezne.
Redakcia 10. augusta 2017

Už po krásny piatykrát sa 19.8.2017 uskutoční v Brezne „Beh nočným Breznom.“ Akcia, ktorú organizuje občianske združenie ZaBeR a mesto Brezno sa teší veľkej a stále stupňujúcej sa obľube. Tento rok je pripravených viacero noviniek a na námestí to bude žiť skôr, ako sa ozve štartovací výstrel.

Bežať sa bude po trati dlhej 7,5 km po uliciach Boženy Nemcovej, Malinovského, Laskomerského, Švermovej, Pionierskej, Bottovej a Hviezdoslavovej pričom štart aj cieľ budú na námestí.

Na otázku koľko bežcov očakávajú nám odpovedal Pavel Ambros jeden z organizátorvov „Nočného behu“. „Čo sa týka očakávaní, je dosť ťažké dopredu prognózovať, aká bude účasť. Budeme však radi, keby sme sa počtom registrovaných účastníkov aspoň trochu priblížili k číslam z minulého roku a na štart by sa postavilo viac ako 400 bežcov. Zatiaľ máme približne 170 registrovaných športovcov. Ako už býva zvykom, väčšina záujemcov si prihlasovanie necháva na poslednú chvíľu, čo nám robí trochu vrásky na čele, kedže počet účastníkov potrebujeme čo najpresnejšie odhadnúť kvôli platbám napr. za čipy, štartové čísla, medaily, atď.“

Kategórie podľa slov organizátorov zostávajú rovnaké ako po minulé roky, čo znamená kategória muži, ženy a aj kategória štvorčlenných tímov. Prihlásiť sa môžu všetci bežci, ktorý majú 16 rokov a viac.

Námestie ožije už skôr

Pred nočným behom sa uskutoční viacero sprievodných podujatí a námestie bude žiť športovým duchom už skôr. O 16:00 začína Horehronie FIT DAY 2017, kde si zacvičíte jogu, pilates, piloxing a vyblázniť sa môžete počas jumpingu. Lístky si môžete zakúpiť v predpredaji v Klastri Horehronie alebo priamo na mieste. O 18:00 to bude zábava hlavne pre tých najmenších prekážková cyklojazda pre deti do 10 rokov Hugo Bike mini 2017. Cyklojazdu o 19:00 vystrieda Beh mestským parkom pre rodiny s deťmi. Pred štartom bude klasická rozcvička v štýle Zumba pre všetkých zúčastnených. Štart Behu nočným Breznom je naplánovaný na 21:00.

Novinky, ktoré rozhodne potešia

Na pretekárov čaká novinka v podaní fotosteny, pred ktorou sa môžu odfotiť pred pretekmi, alebo s medailou po pretekoch. „Tento rok sme sa rozhodli motivovať prvobežcov, hlavne ľudí z blízkeho okolia. Je to forma propagácie na sociálnej sieti, ktorú sme nazvali Nočná výzva. Tu sa môžu navzájom priatelia označovať a vyzývať k zabehnutiu 7,5 kilometra.“ Tých čo prídu beh podporiť snáď poteší videoprojekcia na ktorej budú môcť sledovať zápolenie v priamom prenose. V rámci podujatia vystúpi aj DJ Mola s jeho latino house repertoarom.

FOTO: Tomáš Náther