Ružové šaty – aký odtieň zvoliť?

Ružové šaty – aký odtieň zvoliť?
Redakcia 2. júna 2021

Šaty vo farbe candy pink

Pred niekoľkými rokmi by si asi to ani nikto nemyslel, že sladká ružová spojená s bábikami Barbie sa stane jedným z najsilnejších trendov pre dospelo ženy. Ale sladké ružové šaty v odtieni candy pink sú veľmi dôležitým prvkom kolekcie mnohých vynikajúcich módnych návrhárov, ktorí sa v roku 2021 rozhodli oživiť naše dosiaľ celkom konzervatívne skrine. Veselé, šťavnaté a dokonca aj neónové farby vyzerajú skvele najmä v lete, kedy svieti slnko a na našej pokožke sa objavuje prvý opálenie. Pri výbere šat tohto typu si môžeme vybrať jednoduchý, klasický strih (napr. Tužkové šaty alebo rozšírený strih), rovnako ako mierne šialené vzory, napr. Volániky, asymetrické prvky alebo módne kravaty a výrezy. Ak však chcete trochu stlmiť dojem, ktoré urobí také oblečenie, stojí za to zvoliť sivé alebo čierne doplnky.

Šaty práškovo ružové

Ďalším mimoriadne významným trendom sú tento rok šaty v odtieni práškovo ružovej.  Tento ušľachtilý odtieň sa skvele hodí k väčšine typov krásy a navyše funguje dobre v každej situácii. Do práce je najlepšie nosiť menej provokatívne oblečenie v dĺžke cez koleno a na svadbu romantický model, ktorý sa pri tanci nádherne roztočí. Ako každodenné oblečenie sú vhodné šaty jednoduchých strihov z prírodných materiálov šetrných k pokožke, ako je bavlna alebo ľan. Pri vytváraní štylizácia založené na tomto špinavom odtieňa farby je najlepšie zvoliť pre doplnky rovnako svetlé, jemné farby ako je modrá, pastelová zelená alebo akvamarín. Ak však chceme vytvoriť trochu odvážnejší look, môžeme zvoliť výrazné alebo dokonca neónové doplnky.

Ružové šaty – pre aké príležitosti sú vhodné?

Na rozdiel od stereotypov správne vybrané ružové šaty nielenže nezbaví našu autoritu a vážnosť, ale dokonca zdôrazní našu profesionalitu a bezstarostnú eleganciu. Bledý, práškovo ružový štýl bude skvelou voľbou pre obchodné rokovania, pracovné pohovory a v kancelárii, ale aj v súkromných situáciách ako je šialený večierok, rande alebo vychádzky s priateľmi. Konečný charakter štylizácia závisí od zvoleného strihu a voľbe doplnkov. V obchodných situáciách je najlepšie zvoliť obálkový alebo ceruzkový strih šat ak tomu dobre strihané sako, zatiaľ čo pre každodenné použitie je lepšie zvoliť oversize alebo rozšírené ružové šaty a kombinovať ich s dlhým svetrom a teniskami, balerínkami alebo topánkami.