Splav Hrona

Splav Hrona
Redakcia 30. apríla 2018

Splav Hrona patrí jednoznačne medzi nádherné a mierne adrenalínové zážitky, a to nielen pre skúsených vodákov. Tento zážitok by si nemal nechať ujsť nielen návštevník Horehronia, ale aj  samotní domáci. V jarných mesiacoch je možné splavovať Hron už od obce Heľpa. Samozrejme to závisí od výšky vody.

V oblasti Horehronia máme dve miesta, na ktorých vám poskytnú plný servis okolo splavu a naplánujú vám pobyt na vode tak, aby ste mali z neho jedinečný zážitok, samozrejme to všetko závisí od schopnosti posádky.

Lodenica za motorestom NemeckáLodenica na Mlynčoku pri obci Slovenská Ľupča.

Lodenica za motorestom Nemecká

Lodenica organizuje splav Hrona na hornom úseku (Brezno – Sliač) od roku 1999. Vodácke výlety si môžete užiť od skorej jari po neskorú jeseň. Je jedno či sa rozhodnete na viacdňový splav s rodinou alebo sa chcete previesť pár hodín s kolegami s firmy, tento jedinečný zažitok na Hrone by ste si rozhodne nemali nechať ujsť. Viac informácií sa dočítaje na stránkach lodenice.

Lodenica na Mlynčoku

V novom šate funguje od roku 2006. Samozrejmosťou lodenice je plný servis pre záujemcov splavu od mája po september. V lodenici je k dispozícii množstvo atrakcií pre deti, bufet, možnosť stanovania a počas sezóny natrafíte aj na kultúrny program v podobe koncertu. Viac info o Lodenici na Mlynčoku sa dozviete na webových stránkach.

 

Splav Hrona je ideálnym tipom na výlet aj s deťmi. Naberte teda odvahu a darujte si zážitok v podobe splavu na našom Hrone.

 

Zdroj:
www.splav – hrona.sk
www.splavhrona.sk