Stodola Pohanské spája ľudí a tvorí nové životné príbehy

Stodola Pohanské spája ľudí a tvorí nové životné príbehy
Redakcia 8. marca 2020

Stodola Pohanské, jedno z najromantickejších miest na Horehroní a strednom Slovensku otvorila po prvýkrát svoje brány pozvaným hosťom a tí ju spoločne uviedli do novej  životnej etapy. Na otvorení sa zúčastnili nielen významné osobnosti spoločenského života z najbližšieho okolia, ale aj dodávatelia, obchodní partneri a spolupracovníci.

„Stodola nastolila už na počiatku nový trend spolupráce, ktorá je pre nás veľmi dôležitá. Hlavnou myšlienkou je spájanie ľudí, budovanie dobrých vzťahov nielen pracovných, ale aj tých priateľských. Veríme, že v dobrej atmosfére vznikajú tie najlepšie projekty. Chceme, aby Stodola spájala ľudí, vytvárala nové a nové životné príbehy,“  prezradil Martin Jorčík  majiteľ Stodoly Pohanské.

Po krátkom privítaní a prestrihnutí pásky tanečníci z Faber dance akademy symbolicky  pokrstili tanečný parket. Po symbolike prišlo na rad svadobné degustačné menu a hostia tak  nadobudli predstavu, ako bude chutiť na svadobnej hostine v Stodole Pohanské.

Prostredie Stodoly, aj napriek tomu, že sa žiadna svadba nekonala, dýchala svadobnou atmosférou a krásnou svadobnou výzdobou. Nakoľko jej hlavnou myšlienkou je spojiť dvoch ľudí a na ceste ich životom byť dôležitým miestom, kde si  svoje áno povedia v tom najromantickejšom štýle.

Uvoľnená a príjemná atmosféra hostí sprevádzala celým večerom. O hudobný doprovod sa starala ľudová hudba Hudci a DJ Kero.

Počas slávnostného večera sa ujal slova hostiteľ a majiteľ Martin Jorčík. V krátkosti porozprával prítomným hosťom príbeh Stodoly od prvotnej myšlienky, až po samotnú realizáciu. Od prvej dosky, až po posledného dodávateľa.

„Som veľmi rád, že sa Stodola Pohanské stala realitou.  Jej cesta však zďaleka nekončí jej otvorením. Našou dlhodobou myšlienkou je podpora a postupné budovanie cestovného ruchu na Horehroní. Milujem tento kraj a mám pocit, že jeho krásu by mal zažiť a vidieť každý,“ prezradil na úvod príhovoru.

Podľa jeho slov plánuje priestory Stodoly plne využívať nielen na svadby, ale aj na rôzne kongresy, školenia, degustácie miestnych produktov či semináre, to však stále nie je všetko. V budúcnosti by rád svojim hosťom ponúkol viac ako len priestor na zábavu. Nesmelým plánom je komplex, ktorý by zahŕňal ubytovanie, množstvo možností na relax a stravovanie pre širokú verejnosť.

„Chceme využiť to, že ľudia sa začali vracať k prírode, čo vnímame ako niečo naozaj pozitívne. Ukážeme im našu nádhernú prírodu, chceme aby deti vedeli a videli na vlastné oči, že mlieko naozaj nie je z  krabice“ dodal na záver.

V stodole sa po prvýkrát slávilo a tancovalo do raňajších hodín, a tak sa započala nová etapa Stodoly Pohanské – miesta s príbehom.

Viac fotografií z večera si pozrite v našej fotogalérii