Tri miesta na Horehroní o ktorých ste pravdepodobne netušili

Tri miesta na Horehroní o ktorých ste pravdepodobne netušili
Redakcia 12. júna 2020

Na našej stránke existuje množstvo tipov na výlety od nás a aj tipov na výlety od vás. Na jednom mieste sa snažíme zhromaždiť viaceré atrakcie a aktivity, ktoré viete na Horehroní navštíviť. Možno sa vám zdá, že už  tu nieje  čo objaviť, ale opak je ako sa zdá pravdou.

Nás veľmi teší, že na Horehroní vznikajú stále nové a nové aktivity a atrakcie, ktoré slúžia aj na zatraktívnenie regiónu. Jednak sú obrovským potešením pre domácich a rozhodne potešia aj návštevníkov, ktorí sa radi vracajú na Horehronie.

My sme si dnes dovolili vybrať tri „atrakcie“, ktoré by sme zaradili medzi novšie, alebo menej známe a je dosť pravdepodobné, že ste o nich počuli len málo.

Tak nech sa páči predstavujeme 🙂

1. Raj zvierat

Raj zvierat je mini ZOO, ktorú vybudoval svojpomocne milovník zvierat Jozef. Pri prehliadke mini Zoo môžete z blízka obdivovať  a dokonca aj kŕmiť rôzne druhy zvierat ako napríklad opice, pumy, rysy, leoparda, výra, hrdličky…

Celou Zoo vás navyše budú sprevádzať kozičky, mačky a dokonca aj sliepky. 🙂

Zo ZOO budú nadšené hlavne deti. Dôležité však je, že na prehliadku sa treba dopredu ohlásiť na tel čísle 0904915886.

2.Vodný mlyn v Predajnej

Mlyn v Predajnej je jednoduchou stavbou z 19. storočia, ktorá bola súčasťou zástavby rozsiahlejšieho komplexu s náhonom, domom mlynára a hospodárskymi budovami.  Technologické zariadenie je ojedinelým kompletne zachovaným zariadením mlyna na Slovensku. Rekonštrukcia a dostavba mlyna po 2. Svetovej vojne nebola už z dôvodu spoločenských pomerov realizovaná.

 

Vodný mlyn bol vyhlásený za národnú kultúrnu pamiatku

 

Areál mlynu je využiteľný aj na kultúrne podujatia 🙂 Konal sa tu 1. mlynský majáles aj rozlúčka s letom a dokonca sa tu konala aj výstava fotoklubu GRANUS.  Tento rok sa mal konať aj festival nazvaný Žito Fest, ktorý sa musel zrušiť vzhľadom na situáciu. 

Momentálne sa o mlyn stará Ondrej Čipka, ktorý je potomok pôvodných majiteľov

Pokiaľ chcete nazrieť do jeho útrob jeho návštevu je potrebné dohodnúť telefonicky: 0905 847 792

 

3. Prdimuchova upírska izba

Počuli ste už o jedinom slovenskom upírovi? Legenda o tom, ako to v skutočnosti bolo, nikdy nezanikla, a tak sa aj dnes môžete o Prdimuchovi z Hornej Lehoty dozvedieť viac.

Jeho pamätná izba je plná strašidelných nástrah a úloh. Ich rozlúštením pomôžete Fonfe oslobodiť jej milovaného Jána Lehotského. Podľa legendy bol práve on napadnutý zlým duchom upíra Prdimuchu. Vašou úlohou je uniknúť z izby skôr ako napadne duch upíra Prdimuchu aj Vás. Hra by vám mala zabrať približne 20 minút.

Atrakciu má na starosti OOCR Horehronie, ktorá je aj jedným z iniciátorov tejto atrakcie. Pokiaľ chcete do izby nahliadnuť a vyskúšať si svoj UM treba si vstup rezervovať na tel. čísle +421 903 513 535.

 

ZDROJ INFO/FOTO: