V Polomke to bude opäť rozvoniavať. Tretí ročník Gastrofestivalu klope na dvere.

V Polomke to bude opäť rozvoniavať. Tretí ročník Gastrofestivalu klope na dvere.
Redakcia 16. mája 2018

Staré futbalové ihrisko v obci Polomka sa stane už po tretíkrát dejiskom obľúbeného Gastrofestivalu vo varení kotlíkového gulášu a vy môžete byť jeho súčasťou. Pokiaľ nemáte plány na sobotu 9.6.2018, tak si môžete vyskúšať vaše kulinárske schopnosti alebo sa len tak prísť najesť do sýtosti. Všetko to vypukne o 11:00.

Podmienky súťaže

Súťaže sa môže zúčastniť najmenej trojčlenné družstvo. Podľa informácií z obecného úradu v Polomke je povolené si suroviny pripraviť aj doma. Kotlík na guláš si zabezpečuje každé družstvo samostatne. Súťažiaci si môžu priniesť aj vlastné prístrešky, slnečníky, stoličky pre vlastný komfort.

Drevo na varenie bude zabezpečené organizátorom, avšak je dovolené si priniesť aj vlastné drevo alebo inú alternatívu paliva. Na varenie gulášu budú mať súťažiaci obmedzený čas 4 hodiny.

Ako sa zaregistrovať?

Podľa informácií od organizátora sa do súťaže môžete prihlasovať v kancelárii matriky obecného úradu alebo v deň konania Gastrofestivalu na mieste súťaženia v čase od 10.30 hod. do 11.00 hod. Veríme, že toto podujatie prispeje k dobrej nálade a navareným gulášom každé súťažné družstvo pohostí svojich rodinných príslušníkov a priateľov, ktorí ich počas súťaženia budú povzbudzovať.  Víťazi súťaže budú odmenení vecnými cenami a o občerstvenie sa postará otvorený bufet,“ informuje obec.