Veľkonočná radosť opäť zavíta do Mýta pod Ďumbierom. Pozrite, čo všetko vás čaká

Redakcia 30. marca 2017
V nedeľu 16.04.2017 sa už po štvrtýkrát uskutoční podujatie Veľkonočné radosti v Mýte pod Ďumbierom, v areáli Ski centra Mýto, sa symbolicky rozlúčia so zimnou sezónou pochovaním lyže a Veľká noc sa oslávi tradične, folklórom.

Pestrý program

Na pódiu sa predstaví  detský folklórny súbor Klások z Mýta pod Ďumbierom, ľudová hudba Maroša Rusňáka a Huslíkovci a folklórny súbor Haviar z Rožňavy.
Malých i veľkých poteší výnimočný človek Lukáš Janoška z Pohorelej, ktorý so sebou prinesie košiarik s ovečkami a naučí vás pliesť najkrajšie korbáče. Pre deti sú pripravené tvorivé dielničky a animačný program zameraný na výrobu veľkonočných ozdôb. Tešiť sa môžete aj na remeselný trh, kde predstavia svoje výrobky remeselníci nielen z Horehronia.

Novinky v cestovnom ruchu

Novinky z cestovného ruchu, ktoré sú pripravené na letnú sezónu predstaví Klaster Horehronie – združenie cestovného ruchu.  Uvidíte flotilu elektrobicyklov, ktoré si priamo na mieste budete môcť otestovať a následne celú sezónu požičiavať v turisticko-informačnom centre v Brezne.
Programom Vás bude sprevádzať Marek Poliak.
Usporiadatelia: obec Mýto pod Ďumbierom, OZ Ďumbierik, Klaster Horehronie – združenie cestovného ruchu
 

Text: Klaster Horehronie
Foto: Matej Kalický