Vybavenie do kuchyne, ktoré potrebujete

Vybavenie do kuchyne, ktoré potrebujete
Redakcia 12. júla 2021

Názor, že žena patrí do kuchyne, už je dávno zabudnutý a čoraz viac mužov objavilo čaro varenia a pečenia. Nech je vo vašej domácnosti šéfkuchárom ktokoľvek, mal by mať všetko potrebné na dosah ruky. Čas strávený v kuchyni by mal byť oddychový a výsledkom tak bude skvelý pokrm pre celú rodinu. Čo by vám teda pri varení či pečení nemalo v kuchyni chýbať?

Pri zariaďovaní kuchyne, ale aj hociktorej inej miestnosti vo všeobecnosti, je dobré, ak nakúpite všetko pod jednou strechou a ideálne tak skombinujete zariadenie a potrebné vybavenie do jedného štýlu.

Inšpiráciu môžete načerpať na Bonami.sk a uvidíte, že nakupovanie vecí do kuchyne môže byť aj zábava, ak máte z čoho vyberať. Kuchyňa je miestom, kde sa vytvárajú láskyplné jedlá, preto by aj mala mať príjemnú atmosféru s kvalitným a štýlovým vybavením.

Dostatok miesta pre každého

V niektorých domácnostiach sa rozlišuje medzi kuchyňou a jedálenským priestorom, ktorý často býva umiestnený aj priamo do obývačky. V oboch prípadoch však budete potrebovať jedálenský stôl, ku ktorému sa zmestia všetci členovia rodiny. Predtým, ako nejaký vyberiete, myslite na to, či nepotrebujete taký model, ktorý je možné roztiahnuť. Rozťahovacie jedálenské stoly sú užitočné, pretože bežne nezaberajú príliš veľa miesta, zväčšíte ich bez väčšej námahy a keď potrebujete, môžete usadiť o niekoľko hostí navyše. Samozrejmosťou ku stolu sú aj stoličky, avšak myslite na to, aby ste mali aspoň dve navyše, práve pre prípadnú návštevu.

V kuchyni by vám nemali chýbať kuchynské pomôcky a náčinie na rôzne druhy činností. Dobré je v e-shope prejsť každú kategóriu a vybrať si všetko potrebné. Nestane sa vám potom, že by vám chýbala škrabka na zeleninu, nemali ste otvárač na víno či sitko na cedenie. Aj skúsený kuchár môže na niečo zabudnúť, preto si naplňte košík precízne. Mať napríklad dva lopáre na krájanie nie je na zahodenie, najmä ak máte početnú rodinu a varíte vo veľkom.

Dobrá kuchyňa je vybavená aj poriadnou sadou nožov na rôzne účely. Na mäso je predsa vhodný úplne iný typ noža ako na pečivo či na zeleninu. Nože môžete mať uložené v dizajnových stojanoch, pripevnené na magnete na stene alebo bežne odložené v šuplíku. Ako sa rozhodnete vy?

Elektrickí pomocníci

V neposlednom rade by v kuchyni nemali za žiadnych okolností chýbať elektrické spotrebiče. Pečenie, ale aj varenie bez nich by bolo zdĺhavé a častokrát aj nudné. Uľahčite si svoju prácu tam, kde je to možné a vybavte svoju kuchyňu kvalitnými a praktickými spotrebičmi. V moderných domácnostiach je už rýchlovarná kanvica samozrejmosťou. No možno sa vám bude hodiť taký model, pri ktorom si môžete nastaviť aj iné teploty zohrievania vody. Obľúbeným pomocníkom pekárok či pekárov v kuchyni je multifunkčný mixér so širokým využitím.

Tento mixér vám pomôže pri miešaní cesta, šľahaní snehu, môžete si na ňom robiť osviežujúce smoothies alebo pomlieť mäso. V žiadnej kuchyni sa nestratí a využijete ho naplno. 

V kuchyni sa však nestratí ani hriankovač, toustovač alebo vaflovač. Aby ste nemuseli mať na všetko samostatný spotrebič, hľadajte tie s viacerými funkciami. Vaše raňajky tak nadobudnú úplne nový rozmer. Tieto malé spotrebiče sú veľmi ľahko skladné, rýchlo sa čistia a bude ich milovať každý člen rodiny.

Okrem týchto malých spotrebičov určite každý v kuchyni ocení umývačku riadu. Je to veľký pomocník, a to nielen vo veľkých a početných domácnostiach. Možno si hovoríte, že umývačkou miniete viac vody, no opak je pravdou. Stačí mať dostatok riadov a raz za pár dní ju zapnúť. Ušetríte tak nielen teda na vode, ale aj vlastnú energiu a čas, ktorý by ste inak vynaložili na umývanie použitých tanierov, misiek, pohárov či príboru.